הטיפים הטובים ביותר שיעצרו לכם את העצירות 

עצירות היא תופעה ממש לא נעימה שקשורה לרוב במזון אותו אנו צורכים. יש סוגים שונים של עצירות: עצירות תפקודית הנגרמת כתוצאה מתפקוד לקוי של המעיים או עצירות משנית שנגרמת כתוצאה מצריכה של תרופות, כתוצאה ממחלה אחרת או כאמור כתוצאה מאורח חיים בעייתי המאופיין בתזונה שאינה נכונה למבנה הגוף שלנו.

גם הפרעות הורמונליות עלולות להוביל לעצירות. עצירות מוגדרת על ידי הרפואה כתדירות יציאות של פחות משלוש פעמים בשבוע, יציאות המלוות במאמץ מוגבר ופעולה הגורמת לכך שאנו לא מרגישים כי התרוקנו באופן מלא.

בחור עומד מול האסלה עם נייר

אז מה אפשר לעשות?

  • שנו את הרגלי התזונה שלכם - יש השפעה ישירה בין המזון והשתייה שאנו צורכים לבין תפקודם של המעיים ומערכת העיכול. אם תעלו את כמות הסיבים התזונתיים בתפריט ותקפידו לשתות הרבה נוזלים עם דגש על מים, הסיכוי שתופעות הלוואי ביניהן יציאות לא סדירות, צואה קשה, גזים ואי נוחות בבטן יחלפו בהדרגה - גבוה.
  • אכילת ירקות ופירות עשירים בסיבים ביניהם שזיפים, תורמת לשחרור ומסייעת לנו להתמודד עם העצירות. יחד עם זאת, אם תשלבו כחלק בלתי נפרד מהתפריט שלכם את מזונות העל המופלאים באבקה מרוכז או בטבלייה, תוכלו להוסיף כמות אופטימלית של סיבים לתפריט ובנוסף להנות מהעובדה שרוב המזונות הללו דוגמת אצת הספירולינה, תותי הגוג׳י ברי וצמח המורינגה תומכים בפעילותה של מערכת העיכול ומעודדים פעילות מעיים תקינה.
    ההוכחה לכך שיש קשר בין מה שאנו אוכלים לבין ההשפעה של צריכת המזון על היציאות שלנו, היא צפייה באנשים שאינם סובלים מעצירות. ברגע שאותם אנשים אוכלים כמה ימים מזון לו הם לא רגילים, גם הם מתחילים לפתח עצירות.
  • פעילות גופנית - כל פעילות שתחזק את שרירי הבטן הרוחביים יכולה לסייע לטיפול בתופעה. בנוסף, מכיון וביצוע פעילות גופנית מעלה את קצב זרימת הדם, מערכת העיכול עובדת בצורה מוגבת, מה שמסייע להקלה בעצירות.
  • שתו הרבה מים - שתיית מים מסייעת להגביר את הלחות שבמעיים ובכך מרככת משמעותית את הצואה. מומלץ לשתות בין 2-3 ליטרים והנוזלים יכולים גם לבוא בצורה של תה ללא קפאין, שייקים או מרק.
  • שמן זית ולימון על בטן ריקה - בכל בוקר הרגילו את עצמכם לשתות מיץ מלימון סחוט טבעי וערבבו את הלימון עם כפית שמן זית. פעולה זו תגביר את פעילות המעיים ותסייע לכם לאזן את היציאות.  בנוסף, תוספי תזונה דוגמת פרוביוטיקה, פייברים לסוגיהם יסייעו גם הם להתגבר על הבעיה ולטפל בתופעת העצירות. 

דרך נוספת להתגבר על בעיית העצירות היא לבצע תהליך ניקוי רעלים. את התהליך תוכלו לעשות בליווי מבוקר של תזונאית או יועץ תזונה, בסדנאות מובנות ואפילו בעצמכם, בעזרת All Green- שייק מזונות העל המבוסס על אצת הכלורלה, אצת הספירולינה וצמח המורינגה אלו עשירים בסיבים ובכלורופיל המעודד את תהליך ניקוי הכבד והמעיים מה שמחזיר את מערכת העיכול לאיזון.