אין כמעט אדם שלא רוצה להצליח, השאלה אותה כדאי לשאול בהיבט של הצלחה היא מהי בכלל הצלחה בחיים?

 

הרי כל אחד ואחת מאיתנו שונים לחלוטין זה מזה ומי שרואה את עצם מינויו למנכ״ל בחברה משגשגת כהצלחה בקריירה לאו דווקא נראה כאדם מצליח עבור מי שכל ייעודה בחיים לגדל את ילדיה בהצלחה, בבריאות ובשמחה. לכן, הצלחה היא עניין אינדיוידואלי - אישי, פנימי, עצמאי וכל אחד אמור להתכנס עם עצמו ולהגדיר כלפי עצמו מהי הצלחה עבורו. 

 

הצלחה יכולה להיות עמידה ביעדים ובמטרות שהצבנו לעצמנו בתחילה השנה.

הצלחה יכולה להיות עצם היותי עומד על הרגליים, הופך אדם עצמאי עם שאיפות, תקוות ומשאלות.

הצלחה יכולה להיות בית גדול, פרנסה טובה, משפחה מאושרת ובריאת…

הצלחה יכולה להיות הגשמת חלום ילדות…

הצלחה היא ההפך מכישלון, היא התחושה הזו שהגעת למקום מסוים של שלמות, הרמוניה אך היא באה לידי ביטוי בהמון היבטים המאפיינים את החיים בעולם המודרני…

 

כדאי גם לקרוא:

 

רוב האנשים נוטים להגדיר הצלחה כמשהו אותו הם יכולים להשיג ולא כיד הגורל או המזל. מכאן אפשר להסיק שכדי להצליח בכל תחום, עלינו לעבוד על כך קשה, להתאמץ, להתמיד ולא לוותר. עלינו להבין שאין קיצורי דרך ולרוב עלינו לעבוד קשה לעתים בדם, יזע ודמעות כדי להשיג את ההצלחות שלנו.

 

אז איך הופכים לאדם מצליח?

ובכן, מסתבר שאין לכך נוסחת קסמים אבל כן יש דרך…

קודם כל עלינו להגדיר לעצמנו איך אנחנו רואים את ההצלחה שלנו. זה השלב שבו אנו חייבים להיות אמיתיים עם עצמנו, כנים, שלמים ולהימנע מהסתכלות על האחר, כי זו ההצלחה שלו ולא שלנו. שאלו את עצמכם מה הייתם רוצים להשיג, מה אתם מוכנים לעשות כדי להשיג את זה ואיך תרגישו כשתשיגו את המטרות שלכם? ניתן לחלק את החיים לתחומים ולהגדיר בכל תחום איך אתם רואים את החיים שלכם… זה יכול מאוד לעזור כי כשאין מטרה, אין מה להגשים לעומת זאת שהמטרה ברורה וניצבת לנו מול עינינו, הרבה יותר קל…

 

הכי חשוב זה מודעות עצמית, נחישות ומחשבה חיובית לאורך כל הדרך כי לא תמיד ההצלחה כלומר המטרה הינה קלה להשגה. התמדה לאורך כל הדרך היא זו שתביא להצלחה. נסו לדמיין את עצמכם במקום הזה ולדעת בלבכם שיום יבוא ותהיו בדיוק שם כי ברגע שיש אמונה אמיתית שלמה מהלב, באמת שאין דבר שיכול לעמוד בדרך שלכם.

 

מחשבה חיובית ואופטימיות הן אבני הדרך להצלחה בכל תחום ועבור כל מטרה. אז נכון, יש רגעים קשים אבל אל תתנו להם לשבור אתכם ולוותר, תלמדו מהקשיים, תמשיכו הלאה, תצאו מחוזקים, תלמדו מטעויות והמשיכו לכיוון המטרה. דעו כיצד ״ליפול״ ותנו לעצמכם להתפרק ברגעים הקשים אבל אחרי שהכל השתחרר ״והתאבלתם״ על הקושי, זה הזמן לשנס מותניים ולהתרומם מעלה לכיוון המטרה.

 

זכרו.. אדם מצליח הוא אדם

•    שמגדיר לעצמו מה הוא רוצה להשיג, אחרת כולנו נלך לאיבוד

•    שמאמין בעצמו וביכולות שלו עד המטרה

•    שממשיך לצמוח ולהתפתח תוך כדי ההגשמה

•    שלומד מהטעויות של עצמו ולא נופל

•    שלא מוותר גם כשממש קשה

 

 

אדם מצליח הוא קודם כל אדם ששלם עם ההצלחות שלו ועם מה שהוא רוצה להשיג בחיים האלה…