הרפס היא מחלה המועברת על ידי מגע פיזי או שימוש באביזרים משותפים (שפתונים, בקבוקים). ישנם זנים רבים של וירוס ההרפס, אך הנפוצים ביותר בהם מתפרצים בדרך כלל באזור השפתיים, העפעפיים ואיברי המין. אנחנו יכולים לחיות עם וירוס ההרפס כל חיינו ולא להרגיש, אך ישנם אנשים הסובלים מהתפרצויות הרפס תכופות. ההתפרצויות הללו מלוות בפצעים הנראים כמו פצעי קור: פצעים נפוחים, אדומים, כואבים ושורפים, שעלולים גם להתפוצץ.

ללא טיפול, פצע הנגרם מהרפס יעבור לבד תוך בין 10 ל- 14 יום. כיום, עדיין לא נמצאה תרופה לריפוי הווירוס עצמו.

 

 

גורמים להתעוררות ההרפס וחזרתו

 

 

לחץ

 

מערכת חיסונית חלשה, אשר לא מצליחה להתגבר על הווירוס

 

חום או מחלה אחרת, המחלישים את הגוף

 

המחזור הנשי

 

חשיפה לשמש ולחום

 

טיפולי שיניים

 

 

תרופות סבתא להרפס

 

 

 ויטמין E - הוא נוגד חמצון איכותי, אשר מסייע בעיקר לעור שלנו: הוא עוזר לנקות את העור, לחדש את תאי העור, להתמודד עם כאבים, דלקות, תגובות אלרגיות או נגעים בעור ומכיל נוגדי חמצון רבים, המסייעים להאט את תהליך ההזדקנות ולהעניק לחות לעור. ויטמין Eניתן למצוא במזון בשקדים, בטטות, תרד, אבוקדו, גרעיני חמנייה ושמן זית. מומלץ לנו לשקול ליטול גם תוסף, שיעזור לנו להתמודד עם ההרפס, בעת התעוררותו.

 

 ויטמין C - הוא ויטמין ונוגד חמצון, המסייע לחזק את מערכת החיסון, על ידי העלאת רמת כדוריות הדם הלבנות בגופנו. הוא מסייע לפצעים להחלים מהר יותר, למערכת החיסון לעבוד בצורה יעילה יותר ולהרפס לעבור מהר יותר, בזכות זאת. יש לציין כי ויטמין Cאף משתתף בתהליך חידוש תאי העור ואחראי לייצור הקולגן – החלבון העיקרי ששומר על עור הפנים שלנו חלק, צעיר ובריא, מה שמאיץ את החלמתנו.

 

שמן אורגנו -  מזה שנים ידוע כי שמנים אתריים ושמני צמחים הם בריאים מאוד עבורנו ועוזרים לנו לשפר את איכות החיים שלנו או להתגבר על מחלות ודלקות שונות. שמן האורגנו נחשב לשמן אתרי חזק ואיכותי, בעל יכולות אנטי-בקטריאליות איתנות. הוא מכיל שני רכיבים, קרבקול ותימול, אשר בעלי תכונות אנטיביוטיות יעילות ובזכותם, הוא יעזור לנו להילחם בהרפס בגאון.