ויטמין B12 הוא ויטמין חשוב מאוד לגופנו ועם זאת, כ- 30% מאוכלוסיית ארצנו סובלת מחסך של ויטמין B12 מחיר.
אנו עלולים להיות בסיכון לחסך ויטמין B12 מחיר, בעיקר אם אנו מבוגרים (משום שאנו מפרישים פחות חומצה שמצליחה לפרק את ויטמין B12 מחיר), אם אנו בוחרים לדבוק בדיאטה טבעונית לחלוטין ואף אם אנו סובלים ממחלות מעיים וסוכרת.

תפקידים של ויטמין B12 בגופנו:


• תורם לנו שפע אנרגיה – ויטמין B12 מחיר הוא חלק אינטגרלי מתהליך האנרגיה שלנו; הוא מסייע להמיר את הסוכרים שמגיעים לגופנו לגלוקוז – סוכר שיכול לשוטט במחזור הדם שלנו. שם, הוא מועבר אל התאים ומומר לאנרגיה. ללא B12 אין לגופנו יכולת להמיר את הסוכרים בצורה אופטימלית. מסיבה זו רבים מהאנשים אשר סובלים מחסך של ויטמין B12 מחיר, חשים עייפים רוב הזמן. B12 אף משתתף בתהליכי ייצור של מוליכים עצביים בגופנו, אשר גורמים לתהליכי הכיווץ-הרפיה שלהם ותורמים לתחושה נפשית של אנרגיה; כך שלא נחוש עייפים בעת טיול ארוך, הליכה או פעילות גופנית.

• שומר עלינו חדים, רגועים ומאושרים – ויטמין B12 הוא אחד מהפקטורים של תהליכי הייצור של מוליכים עצביים מוכרים רבים במוחנו כגון:

- דופמין – מוליך עצבי שתורם לתחושות השמחה שלנו ומסייע לכווץ את השרירים שלנו כראוי, כאשר אנו בתנועה.
- סרוטונין – מוליך עצבי שתורם לתחושות הרוגע שלנו, בנוסף להרפיית השרירים שלנו ומתן מנוחה עבורם.
- אצטילכולין – מוליך עצבי, אשר אחראי להעברה ושימור הזיכרון שלנו.

אנו זקוקים למוליכים העצביים הללו לשם תפקוד תקין של גופנו ומערכת העצבים שלנו. ככל שנפריש פחות מהם, כך אנו עלולים להיחשף למחלות כגון אלצהיימר (מחסור באצטילכולין או פרקינסון (מחסור בדופמין).


השוואת מחירים של ויטמין B12 מחיר:

ויטמין B12 נע בין 37 ₪ ועד ל- 220 ₪. המחיר עשוי להשתנות לפי הרכיבים שמכיל כל תוסף, איכות התוסף והאישורים והתקנים בהם עומדת החברה, אשר ייצרה את ויטמין B12 מחיר.