מזל טוב! אנחנו בהיריון ובקרוב, יצטרף למשפחתנו עולל חדש. כדי שיגיע לעולם שליו ובטוח, כולנו יודעים כי כדאי לנו לשלב תוספי תזונה כגון חומצה פולית, ברזל וויטמין C. ויטמין C בהיריון הוא גם ויטמין וגם נוגד חמצון, לו אנו זקוקים במהלך היום-יום; הוא משתתף בלפחות 300 תהליכים ביולוגיים שונים בגופנו ותורם לחוזק, לבריאות ולהתפתחות שלנו ושל העובר שלנו.

ויטמין C בהיריון – יתרונות:


 • מסייע לנו להתפתח במהלך ההיריון –
  ויטמין C בהיריון הינו הכרחי, לשם בניית הקולגן בגופנו. הקולגן הוא החלבון, המהווה את אבני הבנייה והחיבור של העור שלנו: הוא מהווה 30% בממוצע מכמות החלבונים בגופנו ותפקידו, הוא לשמור על העור שלנו בריא, מתוח, חזק ובעל יכולת תנועה רחבה. מחסור בוויטמין C בדרך כלל מוביל למחסור בקולגן. לכן, כדאי לנו לעכל יותר ויטמין Cבהיריון, כך הגידים, העצמות, כלי הדם, המעיים, הסחוסים וחלקים רבים נוספים בגופו של התינוק שלנו יתפתחו באופן איכותי יותר.

 • מחזק את שק ההיריון -
  כיום, כ- 40% מההריונות מוצאים את סופם, רק עקב פקיעת שק ההיריון. מחקרים מציעים כי ויטמין C בהיריון אף מחזק את רקמות שק ההיריון, מה שמסייע לנו לשמור על היריון תקין.

 • מחזק את המערכת החיסונית שלנו –
  בשל היותו נוגד חמצון, ויטמין C מסייע לחזק את המערכת החיסונית שלנו ושל התינוק שלנו. על ידי כך, הוא תורם לחוזק החיסוני האישי של התינוק שלנו. בנוסף, ויטמין C בהיריון יגונן עלינו מפני מחלות או תופעות (כגון תופעת הרדיקלים החופשיים), אשר מסוכנות לנו ולעובר שלנו במהלך ההיריון.

 • מייעל ספיגה של מינרלים נוספים –
  כולנו יודעים כי אנו זקוקים לכמות גדולה מהרגיל של ויטמינים ומינרלים בגופנו, משום שהעובר הקטן שלנו "זולל" אותם מאיתנו, כדי להצליח להתפתח כראוי. ויטמין C בהיריון מייעל את הספיגה של המינרלים סידן, אבץ וברזל, המהותיים להתפתחותו של העובר שלנו. הברזל הוא תוסף נוסף שמאוד מומלץ לנו ליטול במהלך ההיריון, כדי למנוע מצבים של אנמיה; שלנו או של העובר. הסידן מהווה את אבני הבנייה של העצמות, לכן הוא חשוב לא פחות מוויטמין C עצמו.