מהו שמן מרוקאי?

 

שמן מרוקאי הוא השמן המופק מאגוזי עץ הארגן, שפירותיו עשירים בחומצות שומן חיוניות ובוויטמינים. השמן תורם להאטת הליך ההזדקנות החיצונית, לשמירה על העור, למניעת יובש, לשיקום שיער פגוע או יבש, לטיפוח הקרקפת ולאיחוי קצוות שיער מפוצלים. השמן משפיע על השיער באופן מידי, מעניק גמישות, רכות, וברק טבעי מודגש. מעבר לכך, השמן נספג בשערות בקלות מרובה ואיננו יוצר תחושת כובד. ניתן להשתמש בשמן לטיפול בכל סוגי השיער, וניתן לעצב אותו בקלות לאחר השימוש בשמן. אגוזי ארגן גדלים בהרי האטלס שבמרוקו, והליך ההפקה של השמן מבוצע בהתאם למסורת הרועים באזור.

 

כיצד מופק שמן מרוקאי?

 

אגוזי ארגן מזכירים בצורתם זיתים, והליך הפקת השמן המסורתי מבוסס על עדרי הצאן המקומיים, כאשר העיזים אוכלות את בשר הפרי ומשליכות את האגוז הקשה. לאחר ייבוש גרעיני האגוז בשמש, הם עוברים הליך קלייה וריסוק. לעיסה החומה המתקבלת מוסיפים מים, ולאחר מכן, הם עוברים בישול. עם תום הליך הבישול, מבוצע הליך מורכב הכולל סחיטה בלחץ, ומופק השמן האגדי, שהינו שמן עשיר בוויטמין Eובמגוון חומצות שומן חיוניות, ותורם להפחתת רמות הכולסטרול בגוף, כמו גם להמרצת מחזור הדם.

 

כיצד מומלץ להשתמש בשמן?

 

שמן מרוקאי משמש לבישול ולטיפול במגוון מחלות עור. כמו כן, השמן יעיל ביותר לטיפול בכל סוגי השיער, כאשר האו מעניק לשיער טיפול מעמיק ומקיף. לטיפול אופטימלי בשיער באמצעות השמן, מומלץ לחפוף את השיער בלילה, ועם תום התהליך, למרוח את השיער בשמן, תוך הקפדה מרבית על מריחת קצוות השיער בשמן באופן מלא. בבוקר, מומלץ לחפוף את השיער שוב בשמפו איכותי, וליהנות משיער מבריק, זוהר ומלא חיוניות טבעית, ללא שימוש בחומרים תעשייתיים או כימיים.

.