מה הקשר בין פטריות, צדפות, קיו 10 ותחתונים מאווררים? השיטות שכדאי שתכירו אם אתם מתכננים להביא ילדים לעולם. מה כדאי ומה אסור לעשות כשמנסים לשפר את איכות הזרע.

רוב הנשים יודעות מה לעשות ומה לא לעשות כשהן מנסות להיכנס להריון. הן מתחילות לצרוך חומצה פולית, ברזל ואולי גם b12. הן נמנעות מעישון ומשתייה חריפה ומתחילות לתזמן ביוץ. גברים רבים לעומת זאת, כלל לא מודעים לחלקם בחבילה ולכך שאיכות וכמות הזרע שלהם, חשובים לא פחות ולפעמים אף יותר. אז במיוחד לאותם גברים, הרכבנו רשימה של חמש דרכים בטוחות  לחיזק הזרע. נתחיל כמובן- בתזונה.


דיאטה רבותיי, דיאטה

מחקר שהתפרסם לאחרונה בכתב עת יוקרתי המתמחה ברפואת הפריון, מצא כי אצל גברים הסובלים מהשמנה, תנועתיות הזרע הייתה ירודה בהשוואה לגברים שאינם שמנים. כלומר שמשקל יתר אצל גברים פוגם ביכולת של הזרע להפרות את הביצית. בנוסף, השמנה פוגעת בייצור טסטוסטרון בגוף ואף עלולה להוביל לעקרות זמנית. לכן אם אתם מתכננים כניסה להריון בעתיד הלא רחוק- כדאי שתתחילו לשים לב למה שאתם מכניסים לפה כבר עכשיו.


צאו לחופש וצאו מהסטרס

לחצים ומתחים, מי לא חווה אותם? החיים הם מלחיצים מספיק בפני עצמם גם בלי הלחץ שנכנס לחיים כאשר מנסים להביא ילד לעולם. לחץ ומתח נפשי הם מבין הגורמים המשפיעים ביותר על כמות ואיכות הזרע הגברי. לכן, אם אתם מנסים להביא ילד לעולם, מומלץ מאוד לקחת פסק זמן מהחיים ולצאת לחופשה. תופתעו לגלות כמה תינוקות נוצרו בחדרי מלון מפנקים ברחבי העולם.
זרעונים
תאכלו צדפות כמו קזנובה

הידעתם כי ג'קומו קזנובה פתח כל בוקר עם צלחת של צדפות? המדע המודרני עוד היה בחיתוליו במאה ה18 וסביר להניח שקזנובה עצמו לא היה מודע לכמויות הסלניום המצויות בצדפים, אך העובדה נותרת בעינה. מחקרים מראים כי מזונות עשירים בסלניום, כמו צדפות, אגוזי ברזיל ופטריות, משפרים את תנועת הזרע ומסייעים למנוע דפורמציות- תאי זרע לא תקינים.


ביצי חופש- שימו בוקסר

אחד הגורמים החשובים ביותר לזרע איכותי הוא הטמפרטורה באיזור החלציים. האשכים לא אוהבים טמפרטורות גבוהות, לכן הם נמצאים מחוץ לגוף. הטמפרטורה של האשכים צריכה להיות תמיד מתחת לטמפרטורת הגוף. גברים שנוטים ללבוש תחתונים ומכנסיים צמודים מסתכנים בחימום יתר של האשכים ובספירת זרע נמוכה ולא איכותית.


תוסיפו תוספי תזונה

תזונה נכונה ומאוזנת יכולה לתרום פלאים לבריאות הזרע הגברי אך לפעמים לא די בתזונה נכונה. למזלנו קיימים כיום מגוון תוספי תזונה שיכולים לתת בוסט לפוריות הגברית, אחד מהם הוא ה- Q10 GOLD  של נוטרידי. 95% מאנרגיית הגוף מיוצרת ברמה התאית ע"י פעילותו של הקואנזים q10. הגוף זקוק להרבה אנרגייה על מנת לייצר זרע ועם הזמן פוחתת האנרגיה באשכים. מחקרים מוכיחים כי גברים אשר החלו לקחת q10 ראו עלייה של עד 80% בתפוקת ייצור הזרע. בנוסף, נמצא כי ה q10, משפר את תנועתיות הזרע ועוזר לו להגיע בביטחה אל הביצית.

תוסף תזונה נוסף שקשור באופן ישיר לאיכות וכמות הזרע הגברי הוא כמוסות האבץ פיקולינט של נוטרידי. האבץ הוא המינרל החשוב ביותר לפוריות הגבר. הוא חיוני לתהליך ייצור זרע תקין, לתהליך המטאבולי של הטסטסטרון, צמיחת האשכים, תנועתיות הזרע וספירת הזרע. בכל שפיכת זרע ממוצעת, מאבד הגבר כ 5 מ"ג אבץ, מחסור שניתן להתגבר עליו בקלות ע"י נטילה יומית של כמוסות אבץ פיקולינט.