הגישה הטבעית לטיפול בטחורים

הרפואה הנטורופטית דוגלת במניעה, ועל כן, הטיפול בטחורים יעסוק באיזון ובשיקום של מערכת העיכול ובהסדרה של היציאות כאמצעים למניעת בעיות טחורים. באשר לטחורים קיימים, הטיפול הנטורופטי מבוסס על תזונה נכונהצמחי מרפא, על שינוי הרגלים בלתי בריאים, על תנועה נכונה ועל הקשר בין הגוף לנפש. באמצעות שינוי הרגלי אכילה, כמו אכילה מסודרת בשעות קבועות, מניעת מצבי רעב, אכילה איטית ולעיסה מתונה, הטיפול הנטורופטי מחזק את מערכת העיכול ומונע בעיות טחורים.

 

כמו כן, הגישה הנטורופטית ממליצה על הימנעות ממזונות עתירי שומנים וסוכרים, מזונות חריפים ומשקאות אלכוהוליים. מזונות המשפרים את זרימת הדם כמו שום ובצל מומלצים. כמו כן, מזונות כתומים כמו דלעת וגזר מחזקים את הטחול, הודות להיותם נוגדי חמצון, עשירים בסיבים ותורמים לשיקום הרקמות. היות והטחול קשור במצב הטחורים, מומלץ לצרוך מזונות המחזקים אותו. מומלץ לצרוך מזונות מלאים העשירים בסיבים תזונתיים, משום שהם סופחים נוזלים ותורמים לריכוך הצואה, ובכך מונעים מאמץ ביציאות.

 

פירות וירקות צבעוניים העשירים בפלבונואידים תורמים רבות לחיזוק כלי הדם, ושתיה מרובה של מים יעילה לריכוך היציאות ומונעת התפתחות כאב ביציאות. צמחי המרפא המומלצים על פי הגישה הנטורופטית הם צמחים אשר מכילים חומרים מכווצים אשר מפחיתים את הכאב הכרוך בטחורים. הקשר בין הגוף והנפש נתפס בגישה הנטורופטית כגורם בעל השפעה משמעותית על הגוף בכלל ועל בעיות טחורים בפרט. באמצעות דמיון מודרך, נשימות נכונות, הרפיה ושחרור, ניתן לשפר התמודדות עם בעיות עצירות, שהינן אחד הגורמים העיקריים לטחורים.

אמצעי טיפול אלטרנטיביים נוספים לטיפול בטחורים

אופציות טבעיות נוספות לטיפול בטחורים ולהקלת הכאב הן טיפול רפלקסולוגי, אשר יעיל מאוד לטיפול בעצירות. גם דיקור נחשב ליעיל ביותר, הודות לתרומתו לזרימת דם תקינה ולשחרור חסימות. כמו כן, דיקור תורם לחיזוק הטחול ומשמש כאמצעי אפקטיבי בשילוב צמחי מרפא ותזונה נכונה. כמובן, חשוב להיוועץ באיש מקצוע בתחום, להתאמת הטיפול בטחורים הספציפי המותאם עבורכם, תוך התייחסות למצב בעיות הטחורים שלכם, כמו גם למאפיינים האחרים של גופכם ושל מצב בריאותכם.