הסינוסים הם 4 חללים הנמצאים בגולגולת, 2 ממוקמים בצידי האף ו- 2 נוספים מעל הגבות.  תפקידים העיקרי הוא להפחית את משקל הגולגולת, לחצוץ ולרכך במצבים של פציעה, להגדיל את תהודת הקול ועוד…במצבים בהם נוצרת דלקת באותם סינוסים, נהוג לכנות זאת סינוסיטיס. גם חולשה של המערכת החיסונית, חשיפה לזיהומים מסוגים שונים, פטריות וחיידקים יכולים לגרום לסינוסיטיס.


איך מזהים סינוסיטיס?

התהליך מתרחש כאשר יש ייצור מוגבר של רירים, לרוב כתוצאה מאלרגיה או ממחלה ויראלית כמו הצטננויות למשל. מדובר בתופעה שכיחה מאוד והתסמינים הנפוצים ביותר הם קשיי נשימה דרך האף, שיעול, עייפות ותשישות, שינויים בחוש הטעם והריח, כאבי ראש, לחץ מסביב לעיניים ועוד. במצבים של סינוסיטיס חמור ייתכן גם חום וצמרמורות.


אבחנה וטיפול בסינוסיטיס

בכדי לאשש שאכן מדובר בדלקת בסינוסים מבצעים מגוון של בדיקות כמו למשל אנדוסקופיה, צילומי רנטגן, בדיקות אלרגיה וכדומה, כאשר את סוג הבדיקה מתאימים לתסמינים ולמצבו של המטופל.

בעוד הטיפול התרופתי כולל תרופות המפחיתות גודש, משככי כאבים, תרופות מכייחות ולעתים גם מתן אנטיביוטיקה, ניתן לטפל ואף למנוע היווצרות של סינוסיטיס בדרכים טבעיות. הטיפול הטבעי בסינוסיטיס כולל בין השאר שינויים בתזונה, גמילה מעישון שיכול לגרום לתופעה, תוספי תזונה המסייעים בחיזוק המערכת החיסונית, שימוש בצמחי מרפא מייבשים במטרה למנוע את היווצרותה של הליחה.


תוספי תזונה
, צמחי מרפא וטיפול טבעי בסינוסיטיס

  • שמן אורגנו פראי - חברת נוטרי די פיתחה פורמולת מרפא המבוסס על שמן אורגנו טבעי. השמן המבוסס על שיטת הטיפול הנטורופתית מסייע למניעה וטיפול בסינוסיטיס, מחזק את המערכת החיסונית, בעל תכונות אנטי ויראליות עוצמתיות ומסייע במניעת היווצרות של חיידקים ופטריות מסוגים שונים.

  • סירופ סמבוק ודבש מנוקה - סירופ ייחודי המסייע בניקוי מערכת הנשימה, מומלץ לטיפול במצבים של ליחה ובעל השפעה מעולה על תפקודי ההפרשה. מסייע בטיפול בשיעול ועוזר להיפטר מהנזלת.

  • תמצית זרעי אשכוליו GSE - פורמולה ייחודית בעלת תכונות אנטיביוטיות חזקות. הפורמולה של נוטרי די מיוצרת מ-100% רכיבים טבעיים, מסייעת בחיזוק המערכת החיסונית ומפחיתה את הסיכוי להיווצרות של דלקות גרון, מחלות חורף, פטריות ובקטריות מסוגים שונים.

    בנוסף, תחזוקה של המערכת החיסונית ושמירה עליה לאורך כל השנה באמצעות תוספי תזונה ייחודיים כמו פרוביוטיקה, כורכומין ושורש ליקוריץ תסייע להפחית את הסיכוי להיווצרות של סינוסיטיס, תשפר את איכות החיים שלנו ותשמור על גוף חזק, בריא ומאוזן.