ריח הגוף של כל אחד מאיתנו מושפע בין השאר מגורמים גנטיים ומהמערכת ההורמונלית שלנו. בנוסף, ריח גוף הוא תוצר של התזונה ממנה אנו ניזונים. יש אנשים אצלם הפעילות של בלוטות הזיעה עובדת בצורה מוגברת מה שמעודד הופעה של ריח זיעה חריף. רבים מהם ניסו מגוון של תכשירים ופתרונות, חלקם טבעיים אחרים עברו תהליכים כימיים כאלה ואחרים. למעשה, ריח הגוף שלנו נוצר עם הזמן ומתגבר בהיותנו מגיעים לגיל ההתבגרות. בגוף שלנו קיימים שני סוגי זיעה: האחת על בסיס מים והשנייה מכילה סוג של נוזל שמן המופיע בעיקר בבית השחי. שני הסוגים שבאים במגע זה עם זה, יוצרים את ריח הזיעה החריף.

מה אפשר לעשות?

הפתרון הפשוט והיעיל ביותר הוא לבחור בביגוד נושם. בגדים סינטטיים מעודדים היווצרות של ריח רע. לעומת זאת, בדים העשויים מכותנה למשל יסייעו להפחית ואף למנוע את היווצרות הריח. בנוסף, מומלץ להימנע מאכילה של מאכלים מסוימים המעודדים את ריח הזיעה כמו למשל חילבה, שום, מזונות חריפים או מתובלים מאוד ומזונות המכילים הרבה שום. יש לא מעט אנשים שסובלים מרגישות לרכיב המכונה מתילאמין ונמצא במזונות מסוימים כמו דגים וביצים למשל. הימנעות מאותם מאכלים, מסייעת גם היא להפחית את ריח הזיעה החריף.

חשוב גם להקפיד לשתות הרבה מאוד מים ולאזן את התפריט עם מגוון של ירקות ופירות. בנוסף, ניתן לנסות שיטות שונות המסייעות להיפטר מריח הזיעה החריף כמו למשל טבילה של חומץ תפוחים עם צמר גפן ושפשופו מתחת לבית השחי, שימוש באבקת סודה לשתייה מהולה במיץ לימון, דיאודורנטים טבעיים המכילים מרווה או רוזמרין וכדומה.