כאבי אוזניים הם כאבים חדים ולא נעימים, אשר מתרחשים לעיתים, כאשר האוזניים שלנו לא נמצאות בקו הבריאות. עבורנו, כאבי אוזניים הם לא פשוטים ולא נעימים כלל, בדומה לכאבי שיניים. כאבי אוזניים נפוצים בעיקר עבור ילדים, משום שמערכת החיסון שלהם עדיין בתהליכי בנייה ולכן, הינה רגישה יותר לחיידקים וזיהומים.

3 גורמים לכאבי אוזניים

  • התקררות - כאשר אנחנו מצטננים, ההשפעה השכיחה ביותר היא על הגרון שלנו והאף שלנו. כידוע, מערכת האף-אוזן-גרון קשורה יחד, כך שאם אתם סובלים מכאב גרון – אל תופתעו אם האוזניים מתחילות לכאוב גם הן.
  • אקזמה של האוזניים - אם אנחנו סובלים ממחלת עור כגון אסטמת עור או פסוריאזיס, המחלה עשויה להתבטא גם באוזניים שלנו. היובש עשוי ליצור פצעים בתוך האוזן ואף לגרום לזיהומים ודלקות, שיגרמו לנו לכאבים רבים.
  • מחסור בהיגיינה - אמנם אין להשתמש במקלות אוזניים יום-יום, אך מהותי לשמור על האוזניים שלנו נקיות. כאשר איננו מנקים את האוזניים על בסיס קבוע, הרבה נוזלים, שעווה ולכלוך עלולים להצטבר באזור האוזן התיכונה ועור התוף. ללא ניקוי, המצב עלול להחמיר לדלקת של ממש.

בדיקת אוזניים

3 תרופות סבתא לכאבי אוזניים

  • קומפרסים חמים - כאשר האוזניים שלנו כואבות, הן זקוקות למקור חום שיעזור להן להפחית את הנפיחות ולגרות יותר כדוריות דם לבנות, שיגיעו לעזור לנו להתמודד עם הדלקת. ניקח מגבת או כרית חימום ונחמם אותן, עד לטמפרטורה חמה, ביחס לרגישות האוזניים. נניח את המגבת על האוזן עד לתחושת הקלה.
  • שמן אתרי לבנדר - שמנים אתריים הם תמציות מרוכזות של צמחים, בעלות סגולות מרפא איכותיות ומגוונות. לשמן האתרי של הלבנדר, לדוגמא, ישנן יכולות מרגיעות, שיכולות להפחית את הכאב של האוזניים שלנו. נטפטף כארבע טיפות מחוץ לאוזן שלנו ובאזור החיצוני של האוזן (לא בפנים!), כדי לחוש בהקלה.
  • תמצית זרעי אשכוליות GSE - האשכולית היא פרי טעים, חמצמץ ובריא מאוד, בשל יכולות הריפוי שלו. האשכולית עשירה בנוגדי חמצון, שעוזרים לחזק את המערכת החיסונית, להתמודד עם זיהומים, דלקות ואלרגיות. היא אנטי-בקטריאלית, אנטי-ויראלית ואנטי-פטרייתית. היא מגוננת על כל הגוף שלנו, כולל האוזניים. אם אנחנו סובלים מדלקת באוזניים, צינון או זיהום מסוים שמכאיב לנו, תמצית זרעי האשכולית תילחם בגורם ביעילות ובכך – תעזור לנו להתמודד עם כאבי האוזניים.