רובנו חוות את התסכול הזה, את הקושי ברצון שלנו להתאחד עם התינוק שלנו ולהזין אותו בכל הערכים הבריאותיים, להם הוא זקוק, ללא יכולת. עברנו את תקופת ההיריון והלידה הקשה, אך החלב מסרב לצאת.

ראשית, אנחנו חייבות להבין כי זו לא אשמתנו – יתכן והגוף שלנו עדיין עייף לאחר הלידה או שהוא זקוק למעט עזרה, זה הכול. מה שחשוב לזכור, הוא שאין לוותר על חלב אם – כדאי לנו להילחם עליו.

תרומתו של חלב אם לתינוק

  • חיזוק המערכת החיסונית  אחד הפלאים של העולם, הוא האופן שבו החלב שלנו יודע כיצד להגיב, כאשר התינוקות שלנו חולים. מחקרים מוכיחים כי תינוקות שהיו חולים וינקו חלב אם, החלימו מהר יותר. לאחר בדיקה של חלב האם, נחשף כי מספר כדוריות הדם הלבנות בחלב האם גדל, כדי לעזור לילד להחלים!

  • מכין את מערכת העיכול של התינוק גם לאחר שהתינוק שלנו נולד, הוא עדיין מוסיף להתפתח ולכן, הוא עדיין זקוק לנו, שנזין אותו בערכים הבריאותיים, להם הוא זקוק. מערכת העיכול, לדוגמא, זקוקה לחיידקים פרוביוטיים וחלבונים שיעזרו לייעל את תהליך העיכול ולהקל על פעולת המעיים והקיבה. כאשר מערכת העיכול של התינוק שלנו נבנית, אנחנו מספקות לתינוקות שלנו את הערכים הללו.

  • מחזקת קשר רגשי  החיבור שלנו לתינוק שלנו החל עוד לפני יותר מתשעה חודשים, אבל אנחנו עדיין רוצות להמשיך ולהתחבר אליו, גם כאשר הוא בעולם האמיתי. פעולת ההנקה עצמה, יוצרת חיבור רגשי עמוק בינינו ובין התינוק שלנו, שאין להחליף אותו.

חלב אם

תוספים מומלצים להגברת חלב אם

מורינגה Terra של נוטרי-D

המורינגה המכונפת הוא צמח מרפא הנחשב עוד מימי הקדם של הרפואה ההודית, כבעל סגולות ריפוי ליותר מ- 300 תסמינים ומחלות.

המורינגה מכיל ריכוז יוצא דופן של ויטמינים, מינרלים, נוגדי חמצון, חומצות אמינו וחומצות שומן בריאות, המעשירות את חלב האם שלנו ועל ידי כך – את התינוק שלנו.

בנוסף, המורינגה מכיל כמויות יפות של סידן וחומצות אמינו, שהגוף שלנו זקוק להם. השניים מגבירים את ייצורו של ההורמון – פרולקטין, המשחק תפקיד חשוב בייצור חלב האם.

ככל שרמות הפרולקטין שלנו יהיו גבוהות יותר בגוף – כך נייצר יותר חלב אם.

ידוע כי מורינגה הם כדורים להגברת חלב אם, אשר יכולים לשפר את רמות חלב האם שלכם.

מורינגה ערבה

מורינגה ערבה גם היא, מכילה כמויות יפות של ויטמינים, מינרלים, חומצות אמינו, חומצות שומן בריאות ונוגדי חמצון, שיזינו את חלב האם שלנו.

הוא יצליח להגביר את ייצור חלב האם שלנו, על ידי הגברת ייצור הורמון – הפרולקטין.

חילבה של נוטרי-D

החילבה הוא צמח חד-שנתי, שמכיל הרבה מאוד ויטמינים, מינרלים, נוגדי חמצון וחומצות אמינו, שיוסיפו לחלב שלנו ערכים בריאותיים חשובים, שיחזקו את התינוק שלנו.

בנוסף, החילבה מכיל תרכובת, הקרויה דיוסגנין, אשר ההרכב שלה דומה מאוד לזה של האסטרוגן – אחד ההורמונים החשובים בגופנו, שמטרתו, בין היתר, היא להגביר את ייצור חלב האם שלנו.