דיאטה אחת המילים שתפסו מקום של כבוד בעידן בו אנו חיים. עידן שבו מזון מתועש, עתיר בסוכרים, שומנים, חומרים משמרים וצבעי מאכל נמצא על המדפים מהם אנו עושים את הקניות השבועויות שלנו. אינספור סוגים של תכניות דיאטה, ספרי דיאטה, ערוצי יוטיוב העוסקים בדיאטה ובתהליך הירידה במשקל… בחרנו לתאר בקצרה את היתרונות והחסרונות של המושג דיאטה, לנסות לפשט אותו ולהפוך את תהליך הירידה במשקל לקל יותר…

דיאטה - יתרונות

כאמור יש המון סוגים של דיאטות. דיאטת חלבונים, דיאטת אטקינס, דיאטת נטולת גלוטן, דיאטת דש, דיאטה לפי סוג דם, דיאטת כריכים וזו רק רשימה מאוד מאוד מצומצמת. היתרונות שבתהליך הדיאטה…

  1. מסגרת מחייבת - כשאנחנו מתחילים תהליך של ירידה במשקל המבוסס על דיאטה כזו או אחרת, אנו יודעים שאנו מחוייבים למשהו, לתקופת זמן מסוימת. אנו יודעים שעכשיו, יש לנו מטרה לא משנה מה ואנחנו עומדים בה. כידוע, כשאדם מחליט משהו הוא משיג אותו וזה היתרון.

  2. מעודדת ביצוע פעילות גופנית - רוב הדיאטות מעודדות תזוזה של הגוף בין אם זה פעילות אירובית מתונה, אימוני כוח או סיבולת לב ריאה וזה מאוד חשוב הן בכדי לתמוך בתהליך הירידה במשקל ולאפשר לגוף להתחטב והן מבחינה בריאותית שכן פעילות גופנית מסייעת לאזן את רמות הסוכרים בדם, היא תורמת רבות לתחושת האנרגיה שלנו, מפחיתה את הסיכוי להיווצרות של מחלות ומחזקת את השרירים.

  3. יש תוצאות - מה שנכון נכון. לא סתם מרבית הדיאטות נכתבו על ידי מומחי תזונה, רופאים ופרופסורים. הן עובדות. כששומרים על תפריט מסוים, נוצר מצב של גירעון קלורי וזה בדיוק מה שצריך כדי להביא את הגוף למצב של ירידה במשקל.


להזמנה ישירה של תוספי תזונה להרזיה - לחצו כאן


דיאטה - חסרונות  1. לא תמיד מבוקר - פעמים רבות מדובר בתפריט כאסח שאיננו מבוקר וזה לא מתאים לכולם, בטח לא לאנשים שנוטלים כדורים באופן קבוע ובטח לא לאנשים חולים או כאלה שנמצאים כל היום מחוץ לבית ומתקשים לשמור על התכנית.

  2. מה יקרה אחר כך? - לא כל הדיאטות מספקות פתרונות של מה יקרה אחרי. הרי מדובר בתקופה. לא כל החיים נאכל עכשיו רק חלבונים מהצומח או נשמור על תפריט נטול גלוטן שאין לנו רגישות לגלוטן. לכן, אם כבר בוחרים במסגרת כזו או אחרת, מומלץ לבחור בדיאטה המספקת פתרון גם לאחר סיום התכנים.

  3. מסגרת מחייבת - לפעמים היתרון הופך לחיסרון עבור חלק מהאנשים. רובנו עובדים המון שעות, נמצאים עם הילדים, בין סידורים ולא כולם מסוגלים להתחייב למסגרת מסוימת.

  4. לעתים עולה לא מעט - יש גם את החיסרון הכלכלי. יש דיאטות שמחייבות אותנו הרשמה לתכנית מה שעלול להגיע למאות שקלים בחודש ויש גם דיאטות שמצריכות התארגנות ספיציפית מבחינת המזונות מה שמוסיף לסל ההוצאות שלנו ולא לכולם זה מתאים.

לכן, החיפוש אחר תפריט דיאטתי חייב להיעשות במחשבה תחילה ולהתאים לצרכים שלכם. לוח הזמנים, סוג הבן אדם, התקציב שאנו מוכנים להשקיע, עד כמה תחושו מחוייבים לתהליך - אלו ועוד ישפיעו על ההצלחה בתהליך הירידה במשקל. 

תוספי תזונה לירידה במשקל, כדורים מומלצים לדיאטה

ניתן גם לשלב תוספי תזונה שונים כמו למשל פורמולת ליפו מקס המעודדת את תהליך הירידה במשקל ומסייעת בבניית מסת שריר רזה, להוסיף לתפריט שלנו את סיבי הקונג’אק הידועים התורמים לתחושת שובע ממושכת או להיעזר בדיאטת חומץ תפוחים המעודדת איזון של המדדים השונים: סוכרים, שומנים וכולסטרול ותומכת בתהליך ניקוי הרעלים של הכבד.


להזמנה ישירה של תוספי תזונה להרזיה - לחצו כאן