אנשים רבים שואלים את עצמם שאלה מרכזית והיא מה ההבדל בין חרדה לבין התקפי חרדה. אז קודם כל, אפשר להירגע… חרדה היא משהו שכל אחד ואחת מאיתנו מכיר כי היא מאופיינת קודם כל בסוג של פחד. הרי כל אחד מאיתנו פוחד ממשהו… יש כאלה שפוחדים מהמוות, אחרים פוחדים ממקומות גבוהים, יש כאלה שפוחדים לטוס, אחרים מפחדים ללכת בלילה בחושך לבדם ויש כאלה שבכלל פוחדים מכלבים. יש גם חרדות כלליות יותר כמו למשל חרדה עקב משבר שאנו עוברים בין אם זה משבר בזוגיות או משבר כלכלי, משבר עם אחד הילדים שלנו או משבר ביחסים עם אמא.

 

יש כל מיני רמות של חרדה וסוגים שונים של חרדות. מעצם היותנו בני אדם, אנו חרדים ממשהו. השאלה היא מתי חרדה פוגעת באיכות החיים שלנו? ובכן, מפי מומחים, חרדה פוגעת באיכות החיים שלנו כאשר אנו סובלים ממנה ביום יום. אצל אנשים הסובלים מחרדה מופיעות כל מיני סוגים של תופעות פיזיולוגיות כמו למשל דופק לב מואץ, סחרחורות, תחושה של איבוד שליטה, הזעה וכדומה.. תסמינים אלו מכונים התקפי חרדה וזה גם בעצם ההבדל בין התקף חרדה לבין חרדה שהיא לא פוגעת באיכות החיים שלנו אלא נשארת בהגדרה שלה כפחד.

 

הרבה פעמים חרדה מלווה אותנו במחשבות בלתי פוסקות. עד כמה שקשה לנו לנטרל את עצמנו מכל אותן מחשבות כמו למשל ״משהו לא בסדר איתי״, ״אני לא יכול לישון״, ״אני עומד להשתגע״… מחשבות אלו הן חלק בלתי נפרד ממצבים שונים של חרדה ולכן חשוב לעשות הבחנה בין חרדה לבין מצב שהוא הרבה יותר עמוק כמו שיגעון למשל.

 

רוב המקרים אינם מצריכים טיפול פסיכולוגי, אלא אם כן מדובר בהרגשה שמונעת מאיתנו להתנהל מול כל מיני סיטואציות או מצבים אז כן כמובן חשוב ורצוי להתייעץ עם פסיכותרפיסט מומחה ולקבל את הטיפול המתאים, אך יש מצבים רבים שהחרדה כמו שכבר תיארנו מאופיינת בסוג של לחץ, מתח נפשי מוגבר ומדובר פעמים רבות רק בתקופה שאנו חווים ואז יש פתרון הרבה יותר פשוט. יש הבדל גדול בין אנשים הסובלים מהתקפי חרדה חוזרים לבין אנשים שחווים לחץ, נכנסים לפאניקה ואז הדבר משפיע על היום יום שלהם, על השינה שלהם ועל התפקוד הכללי שלהם.

 

 

כדורים מומלצים לחרדה - על אפרון שמעתם?

 

 

אפרון הוא בעצם פטנט שפותח בחו״ל ואושר לשימוש כבר בכמה מדינות על ידי מנהל התרופות האמריקאי. אפרון הוא בעצם פורמולה צמחית טבעית, שאיננה מכילה חומרים המזיקים לגוף אלא פועלת באופן טבעי על מערכת העצבים שלנו. affron  מוגדר כתוסף תזונה המסייע להרגיע את הגוף ומומלץ במצבים של: חרדה, לחץ, פחד, מתח, דחק, חוסר שינה ועוד…