כרבע מהגברים סובלים משפיכה מוקדמת - תופעה מוכרת ונפוצה המשפיעה בצורה בלתי רגילה על חיי המין של אותם גברים ועל הביטחון והדימוי העצמי שלהם.

 

מהי בכלל שפיכה מוקדמת?

ההגדרה לשפיכה מוקדמת היא מצב שבו הגבר בזמן קיום יחסי מין מגיע לאורגזמה מוקדם מכפי שהוא היה מצפה. זה מאוד תלוי בגבר. יש גברים שיגדירו שפיכה מוקדמת אחרי דקה של חדירה, אחרים יגידרו אותה אחרי שתי דקות של חדירה ויש אפילו שיגדירו אותה אחרי חמש דקות של חדירה. מדובר בסיטואציה אישית, אינדיוידואלית שכן זה גם מאוד קשור לבת הזוג. העיקרון של הבעיה מתבסס על העובדה שלגבר אין שליטה על היכולת לשלוט בתזמון השפיכה.

 

למה זה גורם?

גברים שסובלים משפיכה מוקדמת מרגישים פעמים רבות תסכול משום שהם מגיעים לאורגזמה מוקדם מדי ולכן לא מצליחים לספק את בת הזוג שלהם, לפחות לא כפי שהיו רוצים. יש גברים, שהסיטואציה הזו, שלרוב חוזרת על עצמה שוב ושוב נמנעים מקיום של יחסי מין מה שגורם עוד יותר לתסכול, עוד יותר לפגיעה בביטחון והדימוי העצמי שלהם. הימנעות מיחסי מין, בעיקר בגילאים צעירים (עד גיל 35) שאלו הם רוב הגברים שסובלים מהבעיה נמנעים מקיום קשרים רומנטיים ולכן מדובר בבעיה משמעותית שמצריכה טיפול. הבעיה הזו מבוססת על עוד בעיה והיא הנושא שבה היא עוסקת: יחסים מיניים. מדובר בנושא רגיש ולא כולם היו רוצים להיחשף ולהודות בעובדה שיש להם בעיה.

 

מהם הגורמים לשפיכה מוקדמת?

ניתן לחלק את השפיכה המוקדמת לשניים:

1.        שפיכה מוקדמת ראשונית - תכונה של אותו גבר שנולד עם זה, סף הגירוי שלו להגעה לזקפה ושפיכה נמוך מאוד. כלומר אותו גבר יגיע לזקפה מהר מאוד, אבל יגיע גם לשפיכה מהר מאוד. אין את שלב הביניים.

2.        שפיכה מוקדמת משנית - שינויים הורמונליים, ירידה בזקפה.

 

רוב הגברים הסובלים משפיכה מוקדמת בעצם נולדים עם התכונה הזו וחשוב להבין שאפשר לטפל בזה.

•    טיפולים פסיכו סקסואליים - היתרון באותם טיפולים הוא באחוז היעילות שלהם אך החיסרון שלהם הוא בכל שהם לרוב דורשים הגעה עם בת הזוג. חיסרון נוסף הוא שמדובר בטיפול ארוך שהתוצאות שלו לוקחות זמן.

•    כדורים נגד שפיכה מוקדמת - כדורים הניתנים במרשם רופא או ללא מרשם רופא הן לרוב תרופות בעלות השפעה פסיכיאטרית, ממש כמו שנותנים לטיפול בדיכאון והחיסרון הברור שלהם הוא בתופעות הלוואי. בנוסף, הבעיה חוזרת כאשר מפסיקים את הטיפול. לא ניתן לצרוך את התרופות הללו כמה שרוצים וזה כמובן חיסרון נוסף.

•    ספריי טבעי לטיפול בשפיכה מוקדמת במקום הכדורים - ספריי השהייה טבעי בתוספת ויטמין E נמצא יעיל לטיפול ומניעה של תופעת השפיכה המוקדמת.

 

 

ספריי השהייה - איך זה עובד?

הספריי מכיל חומר מאלחש אשר עובד על מערכת החישה בצורה עדינה מאוד וגורם לאלחוש של האיבר וכך מפחית את הרגישות. את התרסיס מורחים על איבר המין בסמוך לקיום היחסים מה שמאריך באופן ניכר את זמן היחסים בין בני הזוג וגורם להנאה מוגברת של שניכם.