תהליך ההרזיה או הירידה במשקל הוא תהליך המשלב כל מיני פעולות ושינויים שאנו עושים באורח החיים שלנו. התחלה של פעילות גופנית מתונה, שינויים בתפריט התזונתי ובהרגלי התזונה שלנו, שאלות שאנו שואלים כאשר אנו יוצאים למסעדה, בית קפה או בר ועוד… כדי שנוכל להבין איך תהליך ההרזיה מתרחש, חשוב לעשות הפרדה בין שני תהליכים: תהליך ההרזיה כלומר הירידה במשקל לבין תהליך החיטוב כלומר בניית מסת שריר לצד שריפת מוגברת של שומנים.

אז מה ההבדל בין השניים?

לפני שנבין בדיוק מה ההבדל בין תהליך החיטוב לתהליך ההרזיה, חשוב לזכור שמדובר בתקופה זמנית. כלומר אם החלטנו לעשות דיאטה וזה לא משנה מאיזה סוג, זה לא אומר שמעתה ועד עולם זה מה שאנחנו מתכוונים לאכול אלא מדובר בתקופה מסוימת שבה אנו מנסים להגיע למטרות שלנו, לאזן את הגוף ואז לשמור על איזושהיא שגרה שתאפשר לנו להמשיך בכל אותם הרגלים לאורך זמן.

אז מה זה חיטוב?

חיטוב הוא תהליך שמטרתו מצד אחד להוריד את אחוזי השומן שלנו אך מצד שני, זאת מבלי לפגוע ברקמת השריר הקיימת. במקרים ספציפיים, אף ניתן להגדיל את רקמת השריר. זה השלב שבו המשקל שלנו פחות רלוונטי. למה? כי יכול להיות שאנחנו משנים לגמרי את התפריט שלנו, מורידים כמות גדולה של פחמימות, מוסיפים לתפריט שלנו הרבה חלבונים וירקות ובמקביל גם מתאמנים אימוני כוח, לא משנה מאיזה סוג אבל עדיין לא יורדים במשקל אלא אפילו עולים בו.

איך זה ייתכן? השינוי התזונתי לצד ביצוע פעילות גופנית הכוללת בעיקר אימוני כוח מעודדת עלייה במסת השריר שגם במקביל גורם לעלייה במשקל. מנגד, אחוזי השומן שלנו יורדים, וזה מה שחשוב בתהליך החיטוב. גם אם משקל הגוף לא משתנה, ההרכב הגופני שלנו משתנה וזה מה שחשוב בתהליך של חיטוב ובניית מסת שריר.

ומה לגבי ירידה במשקל?

כאן יש חשיבות גבוהה יותר לירידה במשקל על המשקל, ממש ככה ופחות גבוהה להרכב הגופני שלנו, זאת בשונה מחיטוב. זה למעשה יהיה תהליך ההתחלתי של אנשים שאינם מרוצים ממשקל הגוף שלהם כאשר תהליך החיטוב יבוא אצלם רק אחר כך, או במקביל. כלומר גם נקזז את כל המזונות שגורמים לנו להשמין, גם נשנה את התזונה שלנו לבריאה יותר ונקפיד למנן בין כמות החלבונים לפחמימות שאנו צורכים ובמקביל נבצע פעילות גופנית. תהליך הירידה במשקל יכול להתבצע רק אם יתקיים מצב של גירעון קלורי בתפריט שלנו כלומר נשרוף יותר אנרגיה ממה שאנחנו מכניסים.

פעילות גופנית אירובית, בניית מסת שריר, תזונה נכונה וכדורי הרזיה מומלצים - ליפו מקס

איך יודעים מה צריך? למעשה, את תהליך הירידה במשקל והחיטוב אתם בונים לפי הצרכים שלכם ולפי המטרות שלכם. אם אתם במשקל מאוד גבוה, כמובן שאתם צריכים את שני התהליכים אך אם המשקל שלכם נמוך, אתם רק צריכים לבנות מסת שריר כלומר להתחטב.

במידה ואתם צריכים להוריד את משקל הגוף כלומר להתחיל תהליך של ירידה במשקל ובמקביל גם להאיץ את שריפת השומנים במטרה לבנות מסת שריר, כדורי הרזיה מומלצים שהם למעשה תוסף הנקרא ליפו מקס יכולים לתמוך בשני התהליכים הללו במקביל. הליפו מקס משלב רכיבים פעילים המסייעים לעקב את תהליך הצטברות תאי השומן בגוף, מעודדים עלייה בקצב חילוף החומרים מה שמצד אחד מסייע בתהליך הירידה במשקל ומצד שני מייעל את תהליך בניית מסת השריר.


Super Food Diet Banner new1