הספירולינה היא אצה כחולה-ירוקה, בעלת ערכים תזונתיים גבוהים. היא נחשבת למזון-על, אשר מוכר בעולם מזה אלפי שנים. היא עשירה במינרלים, ויטמינים, חלבונים, נוגדי חמצון וכלורופיל. כל עוד מגדלים אותה במים נקיים – היא נחשבת לאחד מהמזונות הבריאים ביותר כיום, אולי אפילו מזון העתיד.


כדורי ספירולינה – יתרונות:

מפחיתה את רמות הכולסטרול בגופנו – הספירולינה עשירה בכמות יוצאת דופן של ערכים תזונתיים וביניהם חומצות שומן חיוניות כגון אומגה 3 ונוגדי חמצון חזקים, בכמות של 280% יותר, לעומת אוכמניות!

השניים מסייעים להאיץ את מחזור הדם ולנקות אותו מהצטברויות שומניות, כולסטרול ומתכות. אומגה 3 אף נחשבת לשומן הבריא לגופנו, אשר לו אנו זקוקים כדי לייעל תהליכים רבים בגופנו, לכן היא מסייעת לאזן את ערך הכולסטרול למדד חיובי יותר. יש לציין כי אכילת מספר גרמים של כדורי ספירולינה, אף תסייע להפחית את לחץ הדם בגופנו.

מתמודדת עם תופעת חמצון היתר של הגוף – ניתן לכנותה תופעת הרדיקלים החופשיים. חמצון יתר הוא מצב בו אלקטרונים עוזבים מולקולה מסוימת. כאשר חלק מהמולקולות שלנו מאבדות מהאלקטרונים שלהן, הן נלחמות אחת בשנייה כדי להשיב את האיזון שלהן, אך על ידי כך הן פוגעות במולקולה אחרת. נוגדי חמצון, כמו אלו בהם עשירה הספירולינה, מסייעים למנוע מצבים כאלו או להפוך אותם, על ידי השלמת אלקטרונים למולקולות החסרות.


כדורי ספירולינה:

משום שהספירולינה היא אצה כה בריאה, אנו יכולים ליהנות ממנה בתצורה של אבקה, פתיתים או כדורי ספירולינה.

ההמלצה הרווחת היא דווקא לצרוך את הספירולינה בתור אבקה, משום שהערך התזונתי שלה גבוה יותר. עם זאת, רבים מאיתנו יתקשו לסבול את הטעם הייחודי של האצה, בנוסף להתעסקות שדורשת האבקה.

כדורי ספירולינה הם נוחים לשימוש, משום שאנו יכולים לקחת אותן עמנו לכל מקום אשר נלך. הן נטולות טעם וריח ולא דורשות שום הכנה מוקדמת. כדאי לנו לבחון כי כדורי ספירולינה שאנו נהנים מהם, עומדים בכלל התקנים ואינם מכילים חומרים כימיים או צבעי מאכל, שמטרתם "לעבות" את הכדור.


להזמנה ישירה של ספירולינה - לחצו כאן