כורכומין הוא החומר הצהוב הנמצא בתבלין הכורכום. באזורים כמו הודו ודרום אסיה, משתמשים בכורכום כבר דורות רבים בתור צמח מרפא, תבלין ובתור חומר משמר טבעי השומר על טריותו של המזון.

 

כורכומין נחשב לאנטי דלקתי ונוגד חמצון חזק ובעל תכונות ריפוי למגוון של מחלות, דלקות, זיהומים ופטריות. היותו של הכורכומין עשיר בנוגדי חמצון מאפשר לו להילחם בתנועתם של הרדיקלים החופשיים אשר גורמים לחמצונם של התאים בגוף מה שעלול למנוע התפחות של תאים וגידולים סרטניים. אחד השימושים הנפוצים בכורכומין הן ברפואת המזרח ובשנים האחרונות גם ברפואת המערב וברפואה האטלטרנטיבית, הוא בכדי למנוע ולטפל בדלקות פרקים קשות. הרפואה ההודית משתמשת בכורכום כבר מעל ל-5000 שנים בכדי לטהר את הדם, לתמוך ולהגן על מערכת העיכול, להגן על איברים פנימיים כמו הכבד והמעיים ואפילו בכדי לשפר את מראה העור ולטפל בבעיות עור כמו אקנה, פסוראזיס, פטריות עור ועוד.

 

כורכומין לטיפול בדלקות כרוניות

 

אלפי מחקרים בוצעו על רכיב הכורכומין. מסתבר שהחומר בעל עוצמות מדהימות אשר מעכבות תהליכים דלקתיים וגורמים המתווכים לדלקת כמו לדוגמה אנזימים היוצרים דלקות שונות בגוף. המחקרים מראים כי היותו של הכורכומין בעל תכונות אנטי דלקתיות מאפשרת לו למנוע ולטפל בדלקות פרקים מסוגים שונים לדוגמא ראומטואיד וארטריטיס, דלקות במערכת העיכול כמו קוליטיס, לופוס, דלקות בכבד, סוגים שונים של אסטמה, דלקות במערכת הנשימה כמו ברונכיטיס ודלקות רבות נוספות.

 

כיצד כורכומין מסייע למנוע מחלות ודלקות בגוף?

 

כאשר מתפחתים בגוף זיהומים ודלקות מופעלת בגוף סוג של תרכובת חלבונית הנקראת NF-kappaB. חלק מהפעילות שלו באה לידי ביטוי בשכפול של מתווכי דלקת שונים. ממחקרים רבים עולה כי חומר הכורכומין מסייע לעקב ולבלום את הפעילות של NF - kappaB. עיקוב זה מסייע למנוע ולטפל בדלקות כרוניות בגוף ואף מסייע למנוע התפתחות של תאים סרטניים.

 

לסיכום, כורכומין הוא בין החומרים הנחקרים ביותר בעולם, הוא בעלת תכונות אנטי דלקתיות, אנטי סרטניות, אנטי ספטיות ואנטי בקטריאליות גם יחד. הוא מצוין לכאבי גב, כאבי פרקים, בעיות במערכת העיכול ובעל יתרונות ושימושים רבים ומגוונים.


להזמנה ישירה של כורכומין TERRA - לחצו כאן