שוק חומרי הסיכה גדול מאוד עם מוצרים מסוגים שונים, לא כולם יעילים. אז מהם סוגי חומרי הסיכה האיכותיים וכיצד לבחור את חומר הסיכה הנכון ביותר עבורכם?

שימוש בחומר סיכה במהלך קיום יחסי מין נעשה במטרה להקל על החדירה ולהפחית את הכאב הכרוך, לעיתים, בחיכוך בין איברי המין. אצל נשים, חומר סיכה מיוצר בנרתיק באופן טבעי, אך לא תמיד הוא נמצא שם בכמות מספקת, ונשים רבות חוות לעיתים יובש בנרתיק. כאן נכנסים לתמונה חומרי סיכה חיצוניים המשמשים כאמצעי עזר, ומשפרים את החוויה.

הסוגים השונים של חומר סיכה

בשוק קיימים מספר סוגים של חומרי סיכה המחולקים על פי המרכיב העיקרי עליהם מתבססים:

 • חומר סיכה על בסיס שמן נחשב לזול יחסית וקל להשגה, אך כשזה מגיע למין בטוח זהו חומר הסיכה הכי פחות מומלץ. הסיבה היא, שחומר סיכה על בסיס שמן הוא מחליק במיוחד, מה שמעמיד בספק את יעילותו של הקונדום, העלול להשתחרר בקלות ממקומו.
  כמו כן, חומר סיכה על בסיס שמן מכתים בגדים ומצעים, באופן שהופך את הניקוי שלהם לפעולה מורכבת במיוחד, ורק לאחר ניקוי מסיבי הכתמים מוסרים באופן מוחלט.
  בנוסף, חומר סיכה על בסיס שמן איננו מומלץ לשימוש עם אביזרים שעשויים מלטקס, מכיוון שהשמן מזיק למוצרים עשויים לטקס. זה נכון גם לאביזרי מין וגם לקונדומים שעשויים מלטקס.
  אגב, אם אתם מעוניינים להיכנס להריון חשוב מאוד שתימנעו משימוש בחומר סיכה על בסיס שמן, משום שהוא עלול להפריע לתנועתיות של הזרע ולפגוע באיכותו.
 • חומר סיכה על בסיס פטרוליום, כמו שמני תינוקות למיניהם, מומלצים פחות. מדובר בחומרים שומניים, ולכן שימוש בחומרי סיכה מסוג זה עלול לגרום לאותם נזקים של חומרי סיכה על בסיס שמן.
  בנוסף שימוש בחומר סיכה מסוג זה עלול לעודד התפתחות דלקות.
 • חומר סיכה על בסיס מים היא אופציה פופולרית מאוד. במרבית המקרים הוא איננו גורם לגירויים בעור כתוצאה מהשימוש בו, ואינו גורם לנזק לאביזרים עשויים לטקס.
  החיסרון הגדול של חומר סיכה על בסיס מים הוא שהוא נוטה להתייבש במהירות יחסית, שכן המים מתאיידים כתוצאה מחום הגוף, ואז הוא הופך לפחות אפקטיבי. משום כך, כשמשתמשים בחומר סיכה על בסיס מים יש לעשות שימוש תדיר יותר בחומר במהלך קיום יחסי המין.
  מרבית חומרי הסיכה המבוססים על מים מכילים גליצרין, שמטרתו להפוך אותם לחלקלקים יותר. אם יש לכם רגישות לגליצרין, תצטרכו להשתמש בחומר סיכה מסוג אחר.
 • חומר סיכה על בסיס סיליקון - הבשורה הגדולה בתחום היא חומרי הסיכה על בסיס סיליקון, שפותחו על מנת להתגבר על כל החסרונות של חומרי סיכה מסוגים שונים.
  בהשוואה לשאר חומרי הסיכה, חומר סיכה על בסיס סיליקון פעיל למשך זמן ארוך יותר. בנוסף, הם אינם גורמים לנזק לאביזרי לטקס והם אינם מכתימים את המצעים.
  חשוב לדעת שאין להשתמש בחומרי סיכה על בסיס סיליקון עם אביזרי מין עשויים סיליקון. כשמשתמשים באביזרי מין מסיליקון יש להשתמש בחומר סיכה על בסיס מים.


להזמנת חומר סיכה איכותי על בסיס סיליקון לחצו כאן >>

כיצד לבחור חומר סיכה מתאים?

בשל יתרונותיהם הברורים, ההמלצה שלנו היא להשתמש בחומרי סיכה על בסיס סיליקון.

מבין חומרי הסיכה על בסיס סיליקון הנמכרים בשוק, יש מוצר אחד מומלץ במיוחד - לובידו של חברת נוטרי די. הלובידו הוא חומר סיכה ייחודי על בסיס סיליקון, המכיל חומרים טבעיים כמו שמן שקדים וויטמין E, מה שהופך אותו לנעים וחלק במיוחד. הלובידו הוא חומר הסיכה היחיד עם אישור משרד הבריאות למוצרים רפואיים (אמ"ר), המבטיח שהוא בריא ובטוח לחלוטין לשימוש.

בנוסף, הלובידו של נוטרי די עשוי במיוחד כך שהוא לא יכתים את המצעים והבגדים. 

כמו כל מוצר בריאות, חשוב מאוד לקנות את חומר הסיכה במקום מהימן ואמין אשר משווק מוצרי בריאות נוספים. אם הדיסקרטיות חשובה לכם, ניתן להזמין חומרי סיכה דרך האינטרנט עם משלוח עד הבית בחבילה סגורה ובלתי מסגירה, מבלי שהשליח בעצמו יידע מה היא מכילה.

בנוסף, אם יש לכם רגישות לרכיבים ספציפיים כמו גליצרין למשל, כדאי לקרוא בעיון בעלון לצרכן את הרכיבים מהם המוצר עשוי.

לקטגוריית חומרי הסיכה לחצו כאן >>