רבים מאיתנו עושים מנוי לחדר הכושר במטרה לחטב את הגוף, לרדת במשקל, להפחית את אחוזי השומן ולהשיג מראה גוף חטוב ואסתטי.

יש כאלה שעושים זאת במטרה לאזן את הגוף מבחינה בריאותית, אחרים עושים זאת בכדי להרגיש טוב עם עצמם ויש כאלה שפשוט חשוב להם המראה החיצוני. אין זה משנה מה הסיבה, אבל כן חשוב לעבוד לפי תכנית אימונים מסודרת שתתאים למטרות שלנו, לצרכים הפיזיולוגיים שלנו, למצב הכושר הגופני בו אנו נמצאים וכמובן שנוכל לבצע את הפעילות אליה אנחנו יותר מתחברים שכן חדר הכושר הוא לא רק מפעל להרמת משקולות.

אחת השאלות היותר נשאלות בחדרי הכושר, אותן שואלים מתאמנים בחדר הכושר היא כיצד לשרוף קלוריות בחדר הכושר או יותר נכון כיצד לשרוף יותר קלוריות.

אז לפני שנענה על השאלה, חשוב להבין מה בעצם משפיע על תהליך שריפת הקלוריות…

  1. משקל גופנו - ככל שאנחנו שוקלים יותר, כך נשרוף יותר קלוריות בזמן האימון. לכן, אנשים עם משקל גוף גבוה שרוצים לרדת במשקל, צריכים לפחות בתחילת הדרך לנצל את המשקל שלהם ולבצע פעילות אירובית כמו ריצה או הליכה למשל ולא לשחות או לרכב עם אופניים.

  2. קלוריות שנשרפות אחרי אימון - ככל שהאימון שלנו עצים יותר, כך צריכת החמצן אחרי האימון עולה ואז הגוף שורף יותר קלוריות גם אחרי אימון בזמן מנוחה.

  3. פוטנציאל שריפה קלורית - מחקרים מראים כי באימונים שיש בהם השפעה פסיכולוגית כמו למשל ספינינג, שורפים יותר קלוריות והסיבה לכך היא משום שאנו יעילים יותר באימונים מהסוג הזה. המוזיקה, המדריך, המוטיבציה, אלמנט התחרות מדרבנים אותנו הרבה יותר מאשר הליכה או ריצה על מסלול עצמאי בחדר הכושר.

ומה לגבי המשקולות? הרמתן שורפת קלוריות?

ובכן, בזמן אימון הרמת משקולות הנמשך בממוצע בין 30-45 דקות הגוף שורף בין 150-250 קלוריות שזה נחשב מעט יחסית. העניין הוא שהמטרה של הרמת המשקולות, פרט לפן האתסטי היא בכל שככל שמסת השריר שלנו גבוהה יותר, כך הגוף שלנו ישרוף יותר קלוריות בזמן מנוחה. כל קילוגרם של שריר שאנו מעלים, צפוי לשרוף 40 קלוריות ביום אחד. בטווח הארוך זה משמעותי מאוד.

אז הנה כמה טיפים חשובים שיסייעו לכם להאיץ את תהליך שריפת הקלוריות בחדר הכושר:

  1. שלבו בין אימונים אירוביים לאימוני כוח - שילוב כזה יסייע לכם גם לרדת במשקל הגוף מהר יותר וגם לבנות מסת שריר התורמת למראה חטוב ולהאצת שריפת הקלוריות בזמן מנוחה.

  2. רצים או הולכים? שלבו שיפוע - כל אחוז שיפוע שאתם מעלים במסלילה שווה לחצי קמ״ש. כלומר אם אתם למשל רצים 8 קמ״ש עם שיפוע 4, תהליך הוצאת האנרגיה יהיה זהה לריצה רגילה במהירות 10 קמ״ש. חשוב לשים לב כאן לגב התחתון כי הוא נמצא במאמץ.

  3. שלבו שייק חלבון בסוף האימון - פרט לכך שמומלץ בתקופת הירידה במשקל והחיטוב להפחית את כמות הפחמימות ולהוסיף לתפריט יותר חלבון, שייק חלבון היא דרך מצוינת להשיג כמות גבוהה של חלבון נקי מיד בתום האימון מה שמאפשר לנו למעשה לנצל את חלון ההזדמנויות ולתמוך בתהליך בניית מסת שריר.

  4. שלבו תוספי תזונה - קיימים תוספי תזונה טבעיים שיסייעו לכם להאיץ את תהליך שריפת השומן ושריפת הקלוריות. הליפו מקס למשל, נחשב לתוסף תזונה 100% טבעי המומלץ למי שמחפש לרדת במשקל גופו ובאחוזי השומן. הפורמולה בטוחה לשימוש ומאושרת על ידי משרד הבריאות. היא משלבת בין חומצת שומן המסייעת לבלום את תהליך הצטברות שומנים התאים, קפאין המסייע בזמן הפעילות להגיע להישגים טובים יותר, תמציות תה ירוק המעודדות את פעילותה של מערכת העיכול וחילוף החומרים ואת פרי הגווארנה המסייע גם הוא בתהליך הירידה במשקל.Super Food Diet Banner new1