חמש דרכים טבעיות להיפטר מפטריות ברגליים

הן מביכות, הן גורמות לנזק לציפורניים והן הרבה יותר נפוצות ממה שחשבת. 

הן מאוד לא נעימות למראה, הן נוטות להתפשט לציפורניים ולגרום לנו לגירויים, צריבות ומראה של עור מקולף בין אצבעות הרגליים. אבל פטריות ברגליים הן מבין הפטריות הנפוצות ביותר בגוף האדם. תחשבו על ככה, כפות הרגליים שלנו הן הבית המושלם לפטריות- הן חמימות, מזיעות ולרוב גם נמצאות בעלטה מוחלטת בחסות הגרביים והנעליים שלנו. החדשות הטובות הן, שניתן להיפטר מהן. ובעזרת טיפול מונע נכון, גם למנוע את חזרתן. להלן חמש דרכים להיפטר מפטריות ברגליים.

טיפול באמצעות ליסטרין

ליסטרין הוא אמנם תכשיר לחיטוי הפה, אבל הוא יעיל ביותר גם בטיפול בפטרת ציפורניים. מרבית התכשירים לחיטוי הפה, מכילים חומרים מחטאים אנטי בקטריאליים ונוגדי דלקת אשר עושים פלאים בהעלמת פטריות. אחד מהם הוא האקליפטול, שהוא בעצם שמן אקליפטוס, שמן הידוע כחומר אנטי דלקתי רב עוצמה. רכיב נוסף שנמצא בליסטרין ובמרבית שטיפות מי הפה הוא ה-Salicylate אשר הורג את תאי העור המתים. פשוט מערבבים כמות שווה של מי שטיפת מי עם מים פושרים ומשרים את כפות הרגליים כל יום למשך כחצי שעה. תוצאות אפשר לראות כבר כעבור מספר ימים.

תזונה אנטי פיטרייתית

אחת הסיבות להופעה של פטריות ברגליים היא פטריית הקנדידה. אותה הפטרייה הנוצרת במעיים שלנו, יכולה במקרים מסוימים להתפשט ולהופיע במקומות שונים בגוף, ביניהם גם בכפות הרגליים. מעבר לטיפול הנקודתי, הדרך הטובה ביותר לטפל בפטריית הקנדידה היא באמצעות תזונה אנטי פטרייתית או "דיאטת הקנדידה" כלומר להפסיק ולצרוך לחלוטין מיני מזונות שהפטרייה ניזונה מהן. סוכר, קמח לבן, מזונות המכילים שמרים, חומרים משמרים, אלכוהול וקפאין הם כולם מזונות אסורים בזמן דיאטת הקנדידה. לעומת זאת, ירקות טריים, דגנים מלאים, יוגורטים מועשרים ופרוביוטיקה, יעזרו לכם להילחם בקנדידה ולשמור על רגליים חלקות ובריאות.

טיפול בפטרת ציפורניים

היגיינת הרגלים

כמו שכבר אמרנו, אין דבר שפטריות אוהבות יותר, מאשר לחות, חום וחושך- בדיוק כמו בכפות הרגליים שלנו ובייחוד בכפות הרגליים שלנו בחורף, לאחר יום שלם של צעידה בנעליים סגורות. רופאי עור ממליצים להקפיד על גרביים העשויות 100% כותנה ואשר אינן מעודדות לחות כמו גרביים העשויות מבדים סינטטיים. בנוסף, מומלץ לאוורר את הרגליים מדי פעם, להקפיד לשטוף ולנקות אותן מדי יום או פעמיים ביום, ותמיד, תמיד לגרוב גרביים יבשות על רגליים יבשות.

טיפול טבעי עם חומץ תפוחים

אחת מתרופות הסבתא הידועות ביותר, אשר למראה הפלא, גם טומנת בחובה היגיון בריא. מה היא השיטה המומלצת ביותר? פה זה כבר תלוי איזו סבתא אתם שואלים, אבל העיקרון נשאר תמיד זהה- שטיפת הרגליים עם חומץ תפוחים. אפשר פשוט לטבול את הרגליים בגיגית עם חומץ תפוחים מהול במים, אפשר להוסיף חומץ לאמבטיה או אפילו להרטיב גרביים בחומץ ולגרוב אותן ללילה. העיקרון שעומד מאחורי השיטה הוא פשוט: פטריות משגשגות בסביבה אלקלינית (בסיסית), אם נגרום לסביבה שלהן להיות חומצית, הן פשוט לא ישרדו.

תקחו תוסף תזונה שן הארי

שורש שן הארי מכיל שפע עצום של חומרים פעילים בעלי תכונות מנקות ואנטי דלקתיות. נטילתו מומלצת במיוחד לאנשים הסובלים מתופעות בריאותיות כמו גאוט, דלקות מפרקים וגם פטריות עור. נטילה יומית של תוסף תזונה שורש שן הארי, מסייעת לכבד שלנו להתנקות מרעלים ובכך להתמודד עם תופעת הרדיקליים החופשיים אשר גורמת בין היתר לפטריות בעור, בכפות הרגליים ובציפורניים.