מהו זעפרן

הזעפרן הוא תבלין ייחודי, אשר מופק מצלקות הפרח- Crocus sativus, פרח מזן הכרכום, אשר שייך למשפחת האירוסיים.

מקורו של הזעפרן הוא בקשמיר בהודו. כיום הוא מגיע בעיקר דרך קשמיר ואיראן. עקב תהליך הייצור הלא פשוט והעובדה שהוא מיוצר אך ורק על ידי אדם, ניכר להבין מדוע הזעפרן הוא כה יקר. הוא מעניק טעם מיוחד וצבע צהוב-אדמדם לכל תבשיל. יש להוסיף מעט ממנו לכל מתכון, בשל טעמו הדומיננטי.

להזמנה ישירה של זעפרן - לחצו כאן

יתרונותיו הבריאותיים של הזעפרן

  • מסייע להתמודד עם מצבי לחץ ודיכאון – הזעפרן עשיר במגנזיום, מינרל חיוני לגופנו, אשר בעל תפקידים רבים וביניהם, היכולת לשלוט ולווסת מוליכים עצביים ותהליכים הורמונליים שונים בגוף. הוא מסייע לנו להפריש יותר סרוטונין – מוליך עצבי שעוזר לנו לחוש רגועים יותר ולכן, משפר את מצב הרוח שלנו גם במצבים קשים.
  • עוזר לפתור נדודי שינה –כאשר אנו רוצים ללכת לישון, אנו זקוקים למשהו שירגיע אותנו ויאפשר לנו להירדם. הסרוטונין שהמגנזיום עוזר לנו להפריש, מרגיע אותנו לקראת השינה והופך את תהליך ההירדמות לפשוט יותר.
  • מסייע ללחום בסרטן –הזעפרן עשיר בנוגדי חמצון כגון קרוטנואידים, ויטמין Cוהחומר הפעיל של הזעפרן – קרוסין. מטרתם היא לסייע וללחום בסרטן, על ידי התמודדות עם תופעת הרדיקלים החופשיים.
  • מסייע להתמודד עם דלקות פרקים –משום שהזעפרן מסייע להתמודד עם הרדיקלים החופשיים, ישנו הרבה יותר חמצן בגופנו, מחזור הדם מהיר יותר ומערכת החיסון חזקה יותר.
  • משפר את הראייה שלנו – הזעפרן מכיל ויטמין Aואת תרכובת הזעפרנל, אשר עוזרים לנו לשמור על ראייה ברורה, עיניים לחות ובריאות. אף ישנם מחקרים המאמתים כי זעפרן עוזר למבוגרים לראות טוב יותר.

זעפרן התבלין וזעפרן הפרח

להזמנה ישירה של זעפרן - לחצו כאן

ערכים תזונתיים של זעפרן:

  • מגנזיום – המגנזיום הוא מינרל חיוני לגופנו, אשר תפקידו המהותי ביותר הוא לשמור עלינו רגועים ומאושרים. המינרל הזה עוזר לנו להפריש יותר סרוטונין בגוף. הסרוטונין  הוא מוליך עצבי מרגיע, שעוזר לנו לשמור על מצב רוח מרומם, מאושר ומעניק לנו יכולת לישון שנת ישרים.
  • נוגדי חמצון – נוגדי החמצון בזעפרן מסייעים לייעל תהליכים רבים בגוף האדם: הם מחזקים את המערכת החיסונית, מאיצים את תהליך העיכול, מנקים את הדף מכולסטרול, מאיצים את מחזור הדם ומסייעים לשפר ולמנוע את בעיית הרדיקלים החופשיים (מצב בו חסרים אלקטרונים למולקולות בגוף).
  • ויטמין A– מעבר להיותו נוגד חמצון, ויטמין Aמסייע לנו לשפר את הראייה שלנו.
  • ויטמין C– אף הוא נוגד חמצון, ויטמין Cמסייע לפצעים ונגעים בגוף להחלים מהר יותר. הוא אף אחראי על ייצור הקולגן בגופנו (חלבון עיקרי בבניית תאי העור). ויטמין Cלא נאגר בגופנו, כך שעלינו לאכול ממנו כל יום - כל היום.
  • אשלגן – מינרל הכרחי לגופנו, אשר אחראי על העברת נוזלים וחומרים שונים אל התא שלנו ומחוץ הלו, אחראי על תעבורה תקינה של אותות עצביים הלאה ודואג לשימור תפקודם של השרירים גם מבחינת העברה נכונה של פקודות ממערכת העצבים אל השרירים וגם על ידי פירוק של סוכרים ואגירתם בשרירים, מה שמעניק להם את האנרגיה לה הם זקוקים כדי לתפקד כיאות.

להזמנה ישירה של זעפרן - לחצו כאן