עמרית בן סירה המליצה למטופלות עליו והופתעה מהתוצאות. הן הצליחו להוריד קילוגרמים רבים ממשקלן ולשמור על המשקל החדש לאורך זמן. ואכן, מחקרים רבים מוכיחים, שפורסקולין מסייע לרדת במשקל וגם מונע עלייה במשקל. הכל על תוסף ההרזיה הטבעי שאתם חייבים להכיר

אחת ההשלכות הקשות של החיים המודרניים והתזונה המערבית המעובדת היא השמנת יתר - מחלה של ממש שגוררת בעיות בריאותיות רבות. המובילים בטבלאות ההשמנה הם האמריקאים, בשל תרבות המזון המהיר שחסרים בו מרכיבים טבעיים שחיוניים לבריאות.

נושא ההשמנה נחקר רבות, ובכל פעם כובש את ארה"ב תוסף הרזיה טבעי חדש שמציע תהליך הרזיה מואץ, ירידה באחוזי שומן וחילוף חומרים טוב יותר. ואין המדובר בטרנד חולף - מחקרים רבים בתחום, המתבצעים על צמחים ותמציות 100% טבעיים, קובעים שאכן מדובר במדע שמוכיח את עצמו.

צמח הפורסקולין, שמשמש כצמח מרפא ברפואה ההודית, האיורוודה, נחשף לפני מספר שנים בארצות הברית כתגלית חדשה בתחום הדיאטות ושורפי השומן הטבעיים, והפך בזמנו לקשה מאוד להשגה. כשגיליתי אותו באתר טבע בריא המלצתי עליו למטופלות שביקשו להרזות בצורה טבעית, והתוצאות היו מפתיעות ומעולות.

הפורסקולין מופק משורש ה-Coleus Forskohlii שגדל במדינות טרופיות כמו נפאל, הודו ותאילנד. את הצמח הביאו למערב בתמציות מזוקקות המסייעות לטיפול בקשת רחבה של בעיות בריאותיות, כמו הקלה על בעיות במערכת הנשימה וטיפול באסטמה. הוכח כי לפורסקולין יש גם השפעה מיטיבה על בריאות הלב וכלי הדם והשפעה מדללת דם, ולכן הוא אפקטיבי גם בטיפול בקרישיות יתר, בהורדת יתר לחץ דם ובטיפול במחלת הגלאוקומה. הוא נבדק והוכח כמפחית את תחושת העייפות, ומסייע בטיפול במצבי לחץ ודיכאון.

בנוסף, נמצא שפורסקולין תומך בפעילותה של מערכת העיכול. הוא הוכח כמסייע לטיפול בהשמנת יתר, מייעל את תהליך בניית מסת השריר וחיזוק העצמות ותורם רבות לתהליך פירוק השומנים בגוף.

במחקרים שנעשו על הפורסקולין נמצא שהצמח משפיע בדרך שונה מעט על נשים ועל גברים. בקרב נשים בעלות עודף משקל גדול שצרכו את הפורסקולין פעמיים ביום במשך 8 שבועות, ללא שינוי בתזונה ובפעילות הגופנית, היתה ירידה באחוזי השומן בגוף ועלייה במסת השריר הרזה - רקמת השריר.

במחקר שנערך על קבוצת גברים בעלי עודף משקל גדול שנטלו את התוסף פעמיים ביום, נמצא שהייתה עלייה ברמות הורמון המין הגברי, הטסטוסטרון, ועימה עלייה במסת השריר. עלייה במסת השריר גורמת גם לעלייה בקצב חילוף החומרים, מה שאומר שמי שמתמיד בתהליך ישיג גם ירידה במשקל ושמירתו לאורך זמן.

כשמשלבים את הפורסקולין בתוכנית תזונה ופעילות גופנית ניתן להשיג אפקט של הצרת היקפים, חיטוב ושיפור במדדי בריאות במהירות גדולה הרבה יותר.

למבצע מטורף על תוסף ההרזיה הטבעי שכבש את העולם >>

איך הפורסקולין מסייע להורדה במשקל?

במחקרים רבים נמצא, שהפורסקולין מונע עלייה במשקל. החומר הפעיל בצמח, הדיטרפן, משפיע על התהליך האנזימטי בתוך התא וגורם לשחרור שומן מתאי שומן וניצולו לאנרגיה. עם הזמן, תאי השומן מתרוקנים והנפח שלהם מצטמצם, מה שלמעשה גורם לתהליך פירוק שומנים מוגבר - הפחתה משמעותית באחוזי שומן שמייעלת את תהליך הירידה במשקל.

למפתחי הגוף שבינינו - פורסקולין מסייע לתהליך בניית מסת שריר רזה ואף משפיע בצורה חיובית על תהליך חילוף החומרים בגוף. כאשר אנו צורכים פורסקולין נוצר באופן מוגבר חומר הנקרא cAMP אשר מייעל את תהליך פירוק השומנים בגוף.

להנחת ענק על דיאטת הפורסקולין >>

shutterstock 1789606244

מה צריך לבדוק כשקונים פורסקולין?

בראש ובראשונה חשוב להקפיד שהמוצר מיוצר ברשיון על ידי משרד הבריאות. מדובר בתוסף תזונה רגיש וחשוב לוודא שהוא אוחסן כחוק ויובא בכפוף להנחיות משרד הבריאות.

קיים הבדל ניכר באחוזי הריכוז בין פורסקולין שאותו מפיקים מהשורש עצמו של הצמח לבין התמצית. לכן חשוב לבדוק שרוכשים את התוסף המיוצר מהשורש עצמו, שמכיל את החומר הפעיל שגורם לתהליך פירוק השומנים בגוף וניצולם לאנרגיה. נמצא, שהיעילות המקסימלית של הצמח היא בנטילת 125 מ"ג ביום בריכוז של 20%, אז חשוב לוודא שזהו המינון הקיים, וניתן לצרוך עד פעמיים ביום.

בנוסף, חשוב שהתוסף יכיל סיבים תזונתיים או אנזימי עיכול על מנת לוודא תמיכה יעילה במעיים על מנת להשיג תוצאות מיטביות.

לפורסקולין תגובות נגד עם תרופות רבות ולכן מומלץ לצרוך אותו לאחר התייעצות עם נטורופת או הרבליסט מוסמך בלבד. בנוסף, אין לצרוך פורסקולין לפני התערבות כירורגית בשל היותו מדלל דם. ליתר ביטחון, כדאי להפסיק נטילה כ-10 ימים לפני התהליך ולחזור לצרוך רק לאחר החלמה מלאה.

איזה פורסקולין מומלץ לקנות?

הפורסקולין הנמכר ביותר בישראל, שמאושר על ידי משרד הבריאות, נקרא פורסקולין פלוס של חברת נוטרי-די. היתרון של המוצר הזה הוא שהוא מחוזק בספירולינה, סיבים תזונתיים ואנזימי עיכול, שמאפשרים ירידה בטוחה במשקל לצד כל היתרונות המוכחים של מזונות העל.

למבצע על תוסף הדיאטה הטבעי שהוכח מחקרית >>
_____________________________________________________________________________________________________________________________

עמרית בן סירה (N.D, C.Ac, Re.Na) היא מומחית טבע בריא לנטורופתיה ורפואה טבעית, ובעלת קליניקה לרפואה טבעית בגישה אינטגרטיבית (משולבת) 360º גוף-נפש כבר למעלה מעשרים שנה. בנוסף, היא מרצה ומנחה סדנאות בריאות inside-out על תזונה ואנטי-אייג'ינג בארץ ובעולם