ערק, הוא משקה אלכוהולי השייך למשפחת משקאות אניס, אשר מקורו במזרח התיכון. משמעות השם "ערק" בערבית הוא: זיעה, בשל תהליך הזיקוק שהוא עובר (אידוי וטפטוף). כמה קלוריות יש בערק? מה שימושיו? מיד נגלה.


משקאות אניס


כמה קלוריות יש בערק? סוג של משקאות אלכוהוליים, המיוצרים בתהליך התססה וזיקוק של ענבים או תמרים בשילוב עם זרעי או עלי צמח תבלין הנקרא אניס. משקאות אניס מזוהים על ידי צבע שקוף, תכולת אלכוהול גבוהה (בין 40%-80%) וטעם חריף. כמה קלוריות יש בערק.


שימושי הערק


כמה קלוריות יש בערק? מלבד שתיה עם קרח, לערק שימושים רבים נוספים. לפניכם מספר דרכים שניתן להיעזר בערק, אפילו בלי לשתות אותו:
• עוזר להתמודד עם כאבי ראש ומיגרנות - נימרח את הערק על אזור המצח ונעסה בעדינות. לאחר מכן נשתה כוס מים קרים עם כפית דבש. לטיפול יסודי יותר, מומלץ להניח מספר טבעות בצל על המצח.
• מקל כאבי בטן - נשפוך מעט ערק על אזור הבטן הכואב ונעסה בעדינות. זהו פתרון נהדר להורים בעלי תינוקות קטנים, מפני שאין צורך לשתות את האלכוהול. כמה קלוריות יש בערק?
• מזרז סגירת פצעים - ניתן לטפטף כמה טיפות על פיסת נייר ולהצמיד לפצע הפתוח, האלכוהול יחטא את הפצע וימנע כניסת חיידקים והאניס יקל על הכאב ויזרז את סגירת הפצע. כמה קלוריות יש בערק?


רכיבים


• אתנול - לאתנול טעם מתוק פי כמה מסוכר והוא משפיע מאוד מהר על מערכת העצבים ("עולה ישר למוח"), מה שהופך אותו למשכך כאבים מצוין ואפילו תרופה המסייעת להירדם. בנוסף, ניתן להיעזר בו על מנת לקטול ולהרחיק חרקים.
• אלכוהול - למרות האיסור על שתיית אלכוהול באסלאם, הערבים הם אלו שנתנו לו את שמו. אלכימאים מצרים קדומים הבינו את תהליך הזיקוק וקראו ליין מזוקק אל־ קוהל - "התמצית" והם אלו אשר יצרו את הערק הראשון בשילוב זרעי האניס.

כמה קלוריות יש בערק (כוסית 30 מ"ל): 75 קלוריות.