כלורלה היא אצה בעלת צבע ירוק עז, ממשפחת הירקוניתאים (Chlorococcales).

היא גדלה בדרך-כלל בסביבת מים מתוקים, מתחת למים. על ידי כך, הגידול שלא לא מושפע ממזיקים או זיהום אוויר.

איננו יכולים לעכל את אצת כמוסות כלורלה כפי שהיא, משום שהיא חזקה מדי בצורתה המקורית. לכן מומחים רבים עשו כמיטב יכולתם, כדי להצליח "לקצור" את הבריאות שלה. כיום, אנו יכולים למצוא כמוסות כלורלה ואף ליהנות ממנה בתצורה של אבקה או תמצית.יתרונות כמוסות כלורלה:

• תורמת לתהליך ניקוי הרעלים בגופנו – כמוסות כלורלה מכילות ערכים גבוהים של נוגדי חמצון וביניהם גם הכלורופיל. הם בעלי סגולות רבות ובין היתר, מסייעים לייעל את תהליך ניקוי הרעלים של גופנו.

נוגדי החמצון נקשרים להצטברויות של מתכות לא בריאות בגופנו, כגון בדיל או אפילו ברזל, אם אכלנו הרבה ממנו.

עיקר המתכות הללו נקשרות למוח, לכליות ולכבד שלנו, כאשר הכבד והכליות הם מהותיים לשימור תפקוד תקין של תהליכי ניקוי הרעלים בגופנו. כשנוגדי החמצון מנקים את הסביבה של האיברים הללו, תהליך ניקוי הרעלים הופך לאופטימלי גם לטווח הארוך בזכות כמוסות כלורלה.


• חיזוק המערכת החיסונית שלנו – נוגדי החמצון והכלורופיל אף תורמים לחיזוק המערכת החיסונית, על ידי הגברת ייצור תאי ה- NK – לימפוציטים של מערכת החיסון, אשר מטרתם למנוע היזומים ויראליים, בקטריאליים, פטרייתיים וכדומה, המנסים לפלוש לתאים של גופנו. הם אף יכולים לגונן עלינו מפני היווצרות של גידולים סרטניים.


• התמודדות עם תופעת הרדיקלים החופשיים – מדובר במצב בו מולקולה מסוימת בגופנו מאבדת אלקטרון ובשל כך, נלחמת במולקולות שלידה, כדי לקבל אלקטרון חדש. המבנה של נוגדי החמצון הוא של אלקטרון יחיד, כך שהם יכולים להשלים למולקולה את האלקטרון, ללא יצירת תגובת שרשרת חדשה. בנוסף, מחקרים מוכיחים כי כמוסות כלורלה אף מסייעות להתמודד עם השלכות של קרינה וכימותרפיה: הכלורופיל מסייע לגונן על התאים שלנו מפני הנזקים ובנוסף, תורם לסילוק חלקיקים רדיואקטיביים מגופנו.