לחץ דם גבוה - איך מתמודדים איתו בטבעיות?

 

כאשר מדידת לחץ הדם עולה מעל הסטנדרט כלומר מעל 140/90, בטווח הארוך עלולה מערכת הלב וכלי הדם להינזק ולגרום להדרדרות במצבנו הבריאותי ואף לפתח מחלות כרוניות שונות. הבעיה בלחץ דם גבוה היא בעובדה שקשה מאוד לעלות על מצב רפואי כרוני חריג זה, משום שכמעט ואין תסמינים המאפשרים לנו להרגיש בעלייה זו. יחד עם זאת, מחקרים מראים כי אין סיבה מדויקת בגינה לחץ הדם עולה אך אין ספק כי אורח החיים שלנו משפיע בצורה ניכרת על איזון לחץ הדם בגוף וכי עישון, עודף משקל, שימוש בתרופות ספציפיות, תזונה שאינה בריאה ואי ביצוע פעילות גופנית מפרים את איזון זה ותורמים לעלייה בלחץ הדם שלנו.

כיצד עולה לחץ הדם ומה ניתן לעשות כדי למנוע זאת?

לחם דם גבוה קשור באופן ישיר לתפקוד לקוי של הכבד והכליות. הכבד שלנו אחראי על ניקוי הרעלים מהגוף וכשניקוי זה לא מתבצע מצטברים שומנים והכולסטרול גורם להצרה של העורקים. במצב כזה הכבד סובל מעומס ולא מתפקד כמו שצריך. גם הכליות סובלות מאותו העומס ומה שקורה הוא שחלק מהצינוריות בכליות המסננות את הדם, מתקשות לתפקד והדם מתקשה לעבור בצורה סדירה. כתוצאה מכך הדם מגביר את הלחץ והלב פועל בחוזקה בהעברת הדם וכך למעשה לחץ הדם עולה. מכיון ולחץ דם גבוה עלול להחמיר את הבעיה עוד יותר, תרופות רגילות מפסיקות בשלב כלשהו להשפיע ולכן הדרך לטפל בבעיה לטווח הארוך חייבת להתבצע בדרך אחר. סובלים מלחץ דם גבוה? הנה כמה טיפים שיסייעו לכם לאזן את רמות לחץ הדם...

 

•      אכלו מזונות כמה שיותר טבעיים - נסו להימנע ממזון מעובד המכיל צבעי מאכל, חומרים משמרים ושומנים שאינם בריאים לגוף.

•      פעילות גופנית חייבת להפוך להיות חלק משגרת היומיום שלכם.

•      הימנעו מעישון, שתייה מרובה של קפאין ומשקאות אלכוהוליים.

•     צרכו באופן קבוע תוספי תזונה עשירים בוויטמינים, מינרלים ונוגדי חמצון התורמים להרחבת כלי הדם, בהפחתת רמות השומנים והכולסטרול הרע.

 

שמירה על אורח חיים בריא היא הדרך הטובה ביותר לאזן לחץ דם גבוה ולשמור על גוף מאוזן, בריא וחיוני. יחד עם זאת, מגנזיום הוא בין המינרלים החשובים ביותר לתפקודה התקין של בלוטת האנדותל אשר אחראית להפרשת הורמונים שבין השאר תפקידם להרחיב את כלי הדם שלנו. כשחסר לנו בגוף מגנזיום, כלי הדם הופכים עמידים לנזקי לחץ הדם. אצת הספירולינה הנחשבת למזון על ייחודי, עשירה במגנזיום. יחד עם זאת, אצות באופן כללי תורמת לתהליך ניקוי הרעלים מהגוף, מה שמסייע למנוע הצטברות של שומנים וכולסטרול הגורמים להצרה של העורקים ומעודדים עלייה בלחץ הדם. במחקרים הוכח כי שילובן של אצות הכלורלה והספירולינה בתפריט שלנו יחד עם צמח המורינגה מסייעת באיזון רמות לחץ הדם, זאת בשל כמות הויטמינים והמינרלים הגבוהה שבשלושת מזונות העל הללו. 

לתוספי תזונה טבעיים לאיזון לחץ דם לחצו כאן >>