מהן סגולותיו של הלימון?

הוא משפר את תפקוד המוח, מייעל את המערכת החיסונית, מונע דלקות ועוזר למערכת העיכול שלנו לתפקד לאורך כל היום. חמש סיבות לשתות מי לימון, עוד לפני ארוחת הבוקר.

אחד הטרנדים החמים ביותר היום בעולם התזונה, הוא שתיית מי לימון חמימים, דבר ראשון על הבוקר.

לכאורה נדמה שמדובר בטרנד "פשוט מכדי להיות אמיתי". אחרי הכול לא מדובר פה בתוסף תזונה מורכב, כזה שצריך לטפס על הרי ההימלאיה על מנת להשיג, אלא בלימון פשוט, כזה שניתן להשיג בכל חנות מכולת מתחת לבית.

אבל דווקא ל"טרנד" הבריאותי הזה, קיימות הסמכות והוכחות מחקריות כה רבות, עד כי טובי הרופאים ממליצים עליו. אז מה כל כך בריא בשתיית מים עם לימון, ומדוע דווקא בבוקר?

זה טוב לדיאטה 

מומחים טוענים, כי שתייה של מים חמים עם מיץ לימון מדי בוקר, תעזור לנו לשמור על משקל תקין ותמנע מצב של רעב בלתי מסופק, לאורך היום. מיץ הלימון מכיל סיבים תזונתיים מסיסים במים, סיבים אלו, עוזרים להעלות את תחושת השובע לאורך זמן ובו בעת גם מפחיתים ספיגה של שומנים בדם.

בנוסף, קיימים מחקרים שמוכיחים, כי צריכה יומית של סיבים תזונתיים המצויים במיץ הלימון בצורתו הלא מסוננת, עוזרת להוריד את רמות הכולסטרול בגוף ואף למנוע היווצרות של סוכרת מסוג 2.

בחורה עם כוס מים עם לימון

זה טוב למוח

הלימון עשיר מאוד באשלגן. אשלגן הוא מינרל חיוני לגוף האדם, כאשר אחד מתפקידיו המרכזיים הוא העברת אותות חשמליים למוח. פעולת המוח שלנו מתבססת על העברת אותות חשמליים, אשר ללא כמות מספקת של אשלגן, פשוט אינם מסוגלים לפעול.

זה עוזר למערכת החיסונית

הלימון הוא פרי הדר, וככזה, הוא עשיר מאוד בויטמין C, נוגד חמצון רב עוצמה אשר תומך ומייעל את תפקודה של המערכת החיסונית. בנוסף, השילוב בין המים החמימים לבין מיץ הלימון, עוזר לשמור על המערכת הלימפתית (שהיא חלק אינטגרלי מהמערכת החיסונית) שלנו במצב תקין.

זה אנטי אייג'ינג מוכח בנוסף לויטמין C, הלימון גם עשיר מאוד בנוגדי חימצון נוספים מסוג פלבנואידים, אשר תורמים להאטת תהליכי הזדקנות העור ומסייעים בחידוש תאי עור מתים. תפקידם של נוגדי החימצון, הוא להילחם ברדיקלים החופשיים, כאלה אשר יוצרים נזקים ותהליכים דלקתיים בעור.

התוצאה המתקבלת היא של מראה עור צעיר בריא וזוהר גם כשאנחנו כבר הרבה אחרי גילאי העשרים שלנו.

זה מתניע את מערכת העיכול

שתיית כוס מים עם לימון על הבוקר, עוזרת דווקא, בניגוד למה שכנראה חשבתם, למנוע מצב של חומציות יתר בגוף ובמערכת העיכול בפרט. הלימון הוא אמנם חמוץ, אך לאחר תהליך העיכול, הוא הופך לבסיסי, דבר שעוזר לשמור על מצב בסיסי בגוף ולמנוע חומציות יתר.

כאשר מערכת העיכול שלנו שומרת על איזון בסיסי, היא מתפקדת באופן אופטימאלי ומייעלת את קצב חילוף החומרים. על פי מחקרים, שתייה של כוס מים עם מיץ לימון על הבוקר, עוזרת להגדיל את קצב חילוף החומרים בעד כ- 30 אחוז.