מה זה מים רכים? למה התפלה היא פתרון בעייתי? מה הבעיה בתזונה מערבית? ואיך כל זה קשור למגנזיום? כל מה שאתם צריכים לדעת על המינרל הקריטי לכל מערכות הגוף, ולמה החיים בישראל מחייבים אותנו לצרוך אותו כתוסף תזונה?


כולם יודעים כי צריכת סידן היא חיונית לעצמות הגוף ולכן אנו דואגים לצרוך באופן קבוע מוצרי חלב, עלים ירוקים או תוספי תזונה. כולנו שמענו על מחסור בברזל ועל האנמיה שנגרמת כתוצאה מכך. אנחנו גם מדברים על פרוביוטיקה, על ויטמין סי ועל B12. אבל האם אנחנו מדברים מספיק על מגנזיום? אותו מינרל שחיוני כל כך לתפקוד תקין של כל מערכות הגוף? ויתרה מכך, כמה מאיתנו מודעים לכך שישראלים נמצאים בסכנת מחסור במגנזיום באופן קבוע? הגיע הזמן לדבר על זה, כי ישראל נמצאת בבעיה.

שרירים, עצבים ולב - למה הגוף צריך מגנזיום


מגנזיום הוא מינרל חיוני לתפקוד תקין של התאים בגוף. כ 50% מהמגנזיום נמצא בעצמות והיתרה נמצאת בתאי רקמות הגוף והאיברים. מגנזיום מסייע בשמירה על תפקוד תקין של השרירים והעצבים, שמירה על קצב לב תקין, וויסות רמות הסוכר והדם, ובשמירה על לחץ דם תקין. מחסור חמור במגנזיום מוביל להפרעות בקצב הלב ואף למוות. כך שאין ספק שמדובר במינרל חיוני לגוף.


האם המים המותפלים הם שורש הבעיה?


כ- 60 אחוז ממי השתייה בישראל, מקורם במים מותפלים. אין ספק כי התפלת מי שתייה הוא פתרון ראוי ביותר ואף מקור לגאווה. אך בצד הפתרון הלכאורה מושלם הזה, קמה לה בעיה חדשה. מים מותפלים הם מים רכים, כלומר מים דלים במינרלים. אם בעבר, מי השתייה בישראל כללו כמות גבוהה של מגנזיום, אז כיום, במקבות מהפכת התפלת המים, מדובר בכמויות זניחות בלבד. מי שתייה מהווים כ 20 אחוז ממקורות המגנזיום בגוף האדם, ולכן מחסור במגנזיום במי השתייה עלול להוביל לתחלואה ואף לתמותה בקרב האוכלוסייה.

מה המתח, הלחץ והמזון המעובד עושים לגוף?


סיבה נוספת למחסור במגנזיום, לא רק בישראל אלא במערב בכלל, הוא המעבר למזון מתועש, דל במינרלים ועשיר בסוכרים. תזונה עשירה בסוכרים לא רק לוקה בחוסר מגנזיום אלא אף מקשה על הגוף לספוג את המינרל. נוסיף לזה גם את החום הישראלי שמקשה על הספיגה שכן אנו נוטים לשחרר את המינרל מהגוף ע"י הזעה, ואת המתח והלחץ הכל כך ישראלים אשר גם הם גורמים להפרשת מגנזיום מהגוף בשתן, ונוצרה בפנינו בעיה.


האם מספיק לצרוך מגנזיום ממזון?


מגנזיום קיים בטבע במקורות מזון רבים בדגש על אלו הלא מתועשים. מקורות נפלאים למגנזיום הם- פולי סויה, לחם מחיטה מלאה, תרד טרי, שקדים, גרעינים ואגוזים, חומוס, שוקולד ועוד. למרות זאת, לפי הערכות, כ 80% מכלל האוכלוסייה בישראל, סובלים ממחסור במגנזיום.


הפתרון המומלץ בישראל - מגנזיום כתוסף תזונה


מגנזיום הוא מינרל בעייתי. מצד אחד, המגנזיום חיוני לתפקוד מערכות הגוף ומחסור בו עלול להיות קטלני. אך מצד שני מדובר במינרל שהגוף מאוד מתקשה לספוג ולשמר בצורה טבעית. גם אם נצרוך את כל אבות המזון ונקפיד על תזונה עשירה במגנזיום, הסיכויים שלנו לסבול ממחסור, בעיקר בגיל מבוגר, הם עדיין גבוהים. לפיכך הדרך המומלצת ביותר לצרוך מגנזיום, היא ע"י נטילתו כתוסף תזונה מרוכז, לפחות עד שתיפתר בעיית המים המותפלים בישראל.

להזמנה ישירה של מגנזיום - לחצו כאן