כל מה שרצית לדעת על ארגינין

ארגנין זוהי חומצה אמינית חצי חיונית המשתתפת ולוקחת חלק בתהליכי חלוקת התאים, תהליכי החלמה והתאוששות, תומכת בתפקודה של המערכת החיסונית ובייצור הורמונים, לכן חיונית עבור ספורטאים.

בנוסף, ארגינין ממקור חיצוני מייעלת את שיפור המסה השרירית שלנו ומשפרת את רגישותו של הגוף לאינסולין. הארגינין מעודדת ייצור של חלבונים בגוף והיא חומר מוצא לתחמוצת החנקן לכן חשובה מאוד לבריאות הלב, כלי הדם ואף משפרת את התפקוד המיני אצל גברים.

צריכה שלה בשילוב תוספים המכילים כמות אופטימלית של חלבון תתרום רבות להפרשת הורמון הגדילה ותעודד תהליכי בנייה והעלאה של המסה השרירית.

מחקרים מצאו כי יש קשר בין מצב של חוסר בחומצה האמינית ארג׳ינין לבין קושי של הגוף להתאושש מפציעות ומחלות קשות. ספורטאים הנוטלים תוסף ארג׳ינין יהנו משמירה על מסת שריר ועצם, יסייעו לגופם לשמור על משקל גוף אופטימלי, ישפרו את תהליך בניית השרירים ואף יצמצמו את רקמות השומן.

בנוסף, לספורטאים הנוטלים תוספי קריאטין, חומצת האמינו ארגינין קריטית לספיגתו של חומר זה בשרירים שלנו. כאמור לייצור של הורמנים מסוימים יש חלק חשוב בתהליך הפעילות הגופנית וארג׳ינין מסייעת בתהליך שחרור הורמון הגדילה והטסטוסטרון לכן היא חלק מהבסיס אותה יש להחשיב בשלבי הפיתוח של הגוף.