דיאטת נקודות נחשבת לאחת הדיאטות הידועות והפופולאריות ביותר בישראל מזה שנים רבות. השיטה מבוססת על עיקרון שאומר שלכל דבר שאנחנו בוחרים לאכול יש ערך אליו אנו מתייחסים בנקודות. למעשה, לכל אחד ואחת שבוחרים להתחיל את תהליך הירידה במשקל בשיטה זו יש תקציב שמותאם עבורם על פי נתונים פיזיולוגיים אישיים כמו מגדר, גובה וגיל.

דיאטת נקודות - איך זה עובד?

אוכלים מה שאנחנו בוחרים על פי התקציב שהוגדר לנו מראש. כמובן שעלינו לוותר על משהו בין אם זה בא לידי ביטוי באחוזי השומן ובין אם בכמות. מן הסתם, מאכלים בריאים, עשירים בסיבים ודלים בשומן ובסוכר ״יעלו״ לנו הרבה פחות נקודות בהשוואה לממתקים ומתוקים.

להזמנה ישירה של כדורי הרזיה טבעיים - לחצו כאן

דיאטת נקודות - עקרונות חשובים

  1. עלינו לחלק את האכילה לפי התקציב שהותאם עבורנו

  2. מומלץ לשמור על אכילה של בין 5-6 ארוחות במשך היום

  3. כדאי לשלב פירות כארוחת ביניים או פינוק

  4. 3 פירות טריים ביום שווים ל-0 נקודות

  5. מומלץ להעדיף חלבונים, סיבים תזונתיים ופחות שומנים ומלחים

  6. הקפידו לשתות בין 2-2.5 ליטרים ביום

  7. שלבו פעילות גופנית

דיאטת נקודות יתרונות וחסרונות

על פי שיטה זו אנו יכולים להמשיך ולאכול את המאכלים שאנחנו אוהבים. הדיאטה מאפשרת לבחור, מה ששונה מאוד בהשוואה לדיאטות ותפריטים אחרים המגבילים אותנו מראש ומחייבים אותנו לוותר על מזונות כאלה או כאלה.

בנוסף, מדובר במטרה ברורה לשנות את אורח החיים שלנו ולכן הבחירה להכניס את דיאטת הנקודות לחיינו מראש מתאימה למי שמחפש לרדת במשקל בצורה הדרגתית ובריאה, לא מדובר בדיאטת כאסח. לרוב, כאשר מתחילים בתהליך מצטרפים לקבוצת תמיכה מה שנותן המון אנרגיה ורצון להתמיד.

החיסרון של השיטה, יש יראו בכך אולי יתרון הוא בכך שהיא דורשת התמדה. בנוסף, אנו מוצאים את עצמנו מחשבים וסופרים נקודות, מה שלעתים יכול קצת להימאס. יתרון נוסף הוא בכך שמחקרים מראים כי אכן ניתן לרדת במשקל בין 9-17 קילוגרמים בתקופה של עד שנה.

להזמנה ישירה של כדורי הרזיה טבעיים - לחצו כאן

באנר דיאטת סופר פוד