מהי קוסמטיקה טבעית?

אנו עדים לרצון לשנות מאפיינים שונים שכבר הפכו להיות לחלק בלתי נפרד מהעולם המערבי בו אנו חיים, עולם אשר עבר שינוי בכל כך הרבה מובנים בשנים האחרונות. המזון שאנו אוכלים עבר תיעוש אליו מוכנסים אינספור של חומרים משמרים, צבעי מאכלים, שומני טרנס וסוכרים.

החיים הפכו לחוצים, עמוסים מה שגרם לגוף להיות חלש וחשוף למחלות. כתוצאה משינויים אלה ורבים אחרים הרצון לחזור לטבעי, למקור, לפשטות עולה וגובר במיוחד כשמדובר בגוף ובעור שלנו. יותר ויותר אנו נתקלים שוב בשינויים שאנחנו בני אדם עושים.

רבים מאיתנו עוברים אט אט לתפריט צמחוני - טבעוני המתבסס על מקורות המגיעים מהצומח ומשלימים את החסר מתוספי תזונה וכן, גם העור שלנו עובר תהליך, מושפע מהמזון אותו אנו צורכים ולכן הצורך והחיפוש אחר קוסמטיקה טבעית הולך וגובר. אז מהי בכלל קוסמטיקה טבעית? קוסמטיקה זו לרוב מתחלקת לשתיים.

קוסמטיקה ביתית שמכינים לבד

הטבע הביא איתו אינספור של רכיבים טבעיים. מחקרים מראים כי חלקם מטיבים עם העור בשל נוגדי החמצון, הויטמינים והמינרלים אותם הם מכילים. לכן, בשנים האחרונות אנשים בוחרים עם מידע בסיסי אותו ניתן לדלות בקלות מהאינטרנט, לטפח את עורם ברכיבים טבעיים שונים.

הכנת מסכות הזנה או ניקוי טבעיות עשויות מדבש, סוכר וגרגירי שיבולת שועל ואפילו קרמי לחות עשויים שמן לבנדר, קלנדולה, סלק ושאר רכיבים המטיבים עם העור. ניתן לרכוש את חומרי הגלם בחנויות מיוחדות ולהכין מגוון של מוצרי קומסטיקה טבעית לטיפוח וטיפול העור, לגמרי בעצמכם.

אישה בטיפול פנים

קוסמטיקה טבעית כמוצר מוגבר

יש אלפי חברות ויצרניות הפזורות ברחבי העולם. חלק מתיימרות להיות 100% טבעיות ולכן מכנות את מוצריהן ככאלה עשויים על בסיס טבעי, וחלקן האחר באמת עשויות מ- 100% חומרים טבעיים.

החוכמה היא למצוא את המוצרים האיכותיים המתאימים לסוג העור שלכם, לנסות, לשנות זאת משום שהעור אוהב שינויים ולהנות מאוצרות הטבע המדהימים ביניהם התפוז, האשכולית, הג׳ינג׳ר, שמן הזית, האבוקדו ועוד.

3 טיפים לטיפול וטיפוח העור

כורכומין בריא לעור

אם אתם סובלים מאזקמות, פטריות בעור, פצעי אקנה ואפילו צלקות, אחד החומרים העוצמתיים לטיפול ושיקום העור הוא לא אחר משורש הכורכום.

כל שעליכם לעשות הוא לפזר קפסולה מרוכזת בחומר הכורכומין בכלי או על מפית ולמרוח אותה על האזור הדורש טיפול. עורכם יהפוך צהוב שכן החומר בעל פיגמנטים חזקים, אך אל חשש, אחרי כמה שעות או אפילו אחרי לילה שלם, שטפו את העור עם מים חמים ומעט סבון והכל יורד.

ניתן גם ליצור סוג של משחה ולדלל את החומר עם מים. לכורכום תכונות אנטי פטרייתיות ואנטי דלקתיות עוצמתיות המסייעות בתהליך שיקום העור.

מסכת ספירולינה

ויטמין סי לחידוש תאי הקולגן

בין נוגדי החמצון העוצמתיים שיצר עבורנו הטבע הוא הויטמין C. צריכה שלו מסייעת לבלום את תהליך ההזדקנות הטבעי של העור ואף מאיצה את ייצורם של תאי הקולגן האחראיים על גמישותו של העור שלנו.

ויטמין C מסייע בהפחתת הקמטוטים, מסייע לטיפול בכתמים ולא סתם חברות קוסמטיקה בכל העולם מנצלות את יתרונותיו הרבים של הויטמין ומשלבות אותו במוצריהן.

מזון על לעור מושלם

מזונות העל הנחשבים לבעלי קשת רחבה של סגולות רפואיים, נמצאו גם הם כמטיבים עם עורינו. אבקת הספירולינה לדוגמא נחשבת גם היא לנוגדת חמצון עוצמתית ואפשר להכין ממנה שלל מסכות הזנה בשילוב עם שמנים אתריים.

הכלורופיל המצוי בריכוזים גבוהים בספירולינה מסייע בתהליך ניקוי הרעלים מהגוף ואף בולם את תהליך ההזדקנות הטבעי הן של העור והן של הגוף.

תוכלו לטפל בעורכם בצורה מופלאה באמצעות היהלומים האדומים של הטבע - תותי הגוג׳י ברי. התותים מכילים שלל של ויטמינים, מינרלים ונוגדי חמצון המסייעים גם הם בתהליך חידוש תאי העור ומעניקים לו מראה חיני, זוהר ובריא.