שינה מועטה, שינה לא איכותית או קשיי הירדמות, כולם נכנסים לקטגוריה של הפרעות שינה. אך לא מדובר בגזרת גורל ולעתים קרובות ניתן לפתור אותן, בעזרת תוספי תזונה טבעיים לחלוטין. גלו את תוספי התזונה שיעזרו לכם לישון טוב בלילה.

אין גבר או אישה, אשר לא חוו קשיי שינה בשלב כזה או אחר בחייהם.

לפעמים נידמה, כי שינה טובה ורציפה, שמורה לילדים ולצעירים בשנות העשרים לחייהם בלבד, בעוד אנחנו ה"מבוגרים" נידונו לעייפות תמידית.

שינה מועטה או לא איכותית, היא מצב כל כך נפוץ ויומיומי בחיים שלנו, עד שאנחנו פשוט משלימים עם המצב, וממשיכים לחיות במצב של עייפות תמידית. אבל יש מה לעשות בנדון, וזה אפילו טבעי לחלוטין.

תוספי תזונה רבים, יכולים להשפיע על מצב השינה שלנו פלאים, כי גם שינה כמעט כמו כל דבר אחר בחיים שלנו, קשורה בקשר ישיר, לתזונה שלנו. 

3 תוספים מומלצים ופופולאריים לשינה איכותית

מגנזיום

מגנזיום הוא מינרל חיוני לתפקודם התקין של כל התאים בגוף האדם. הוא אחראי על העברת אותות עצביים, בניית עצמות ושיניים, פעילות הלב והתכווצויות שרירים בין היתר.

אך בנוסף לכל אלה, אחד מתפקידיו של המגנזיום בגוף האדם, הוא לווסת את פעילות המוליכים העצביים אשר שולחים אותות כימיים במוח- כלומר שהמגנזיום מרגיע את מערכת העצבים ועוזר להכין את הגוף שלנו לשינה.

בנוסף, תפקיד חשוב נוסף יש למגנזיום, והוא לווסת את פעולת המלטונין (הורמון השינה) במוח. על פי מחקרים, מחסור במגנזיום עלול לגרום להפרעות שינה או להוביל לשינה לא איכותית וזאת בעיקר בשל מחסור של הורמון המלטונין בדם.

במחקר שנערך לאחרונה על עכברי מעבדה, חוקרים מצאו, שעכברים אשר נוצר אצלם מחסור מכוון במגנזיום, הראו חוסר מנוחה, שינה "קלה" מדי וגם קשיי הירדמות.

להזמנה ישירה של מגנזיום - לחצו כאן

ולריאן

צמח הולריאן, במשך מאות אם לא אלפי שנים, היה שם נרדף לפיתרון לבעיות שינה. פעם, לפני המצאת כדורי השינה, אנשים היו נוטלים וולריאן, כאשר עם השנים הפופולאריות שלו דעכה מעט. בשנים האחרונות, בעקבות המגמה הטבעית, נדמה שהוולריאן חזר להיות פופולארי כפתרון טבעי, יעיל ונטול תופעות לוואי לבעיות שינה וקשיי הירדמות.

מה שהופך את הצמח לכל כך יעיל הוא הססקוויטרפינים (תרכובות ייחודיות לצמחים) שבו, אשר יחודיים למשפחת הוולריאנים וידועים ביכולתם להפחית לחצים ונדודי שינה על ידי ויסות מערכת העצבים שלנו, לכן, נטילה יומית של תוסף התזונה ולריאן לפני השינה, יכולה לעזור לנו לא רק להירדם מהר אלא אף לישון שינה איכותית יותר לאורך זמן.

להזמנה ישירה של ולריאן - לחצו כאן

רודיולה

שורש הרודיולה נמצא בשימוש ברפואה המסורתית כבר אלפי שנים, כשלאחרונה, גילו אותו מחדש גם במערב והוא הפך לאחד מתוספי התזונה הפופולאריים ביותר לקשיי שינה.

על פי מחקרים, נטילה יומית של כמוסת תוסף תזונה רודיולה בשעות הבוקר, עוזרת לשפר את תפקודה של מערכת העצבים ולפיכך גם תורמת לאיכות השינה. בנוסף, צמח הרודיולה אף עוזר לטפל במצבים של עייפות כרונית, תת פעילות בלוטת התריס וחרדה.

להזמנה ישירה של רודיולה - לחצו כאן