גאוט - מחלת פרקים השכיחה ביותר בקרב גברים כיצד ניתן לטפל בה בעזרת מורינגה, כורכומין וויטמין C?

גאוט או שיגדון בעברית, היא דלקת מפרקים כרונית הנגרמת כתוצאה מעלייה ברמות חומצת השתן בדם. מחלת הגאוט גורמת לכאבי פרקים עזים, לרוב במפרק הבוהן, ולהיווצרותן של אבנים בכליות. אחד הגורמים להתפתחות מחלת הגאוט, הוא תזונה לא מאוזנת לאורך שנים ובעיקר צריכה מוגזמת של בשר ציד ובשר אדום (בעבר נהגו לקרוא לגאוט "מחלת הציידים"). אחד הטיפולים המומלצים במחלת הגאוט הינו על ידי שינויים תזונתיים ונטילה של תוספי תזונה, במטרה להחזיר את האיזון אל המערכת המטאבולית. להלן שלושת תוספי התזונה המומלצים ביותר לטיפול בגאוט:

מורינגה

צמח המורינגה ידוע בסגולותיו המרפאות כבר אלפי שנים. השימוש בו נפוץ מאוד ברפואה המסורתית, שם הוא מכונה גם "עץ הנפלאות" שכן הוא מכיל את כל הוויטמינים, חומצות השומן והמינרלים הנחוצים לגוף האדם. צמח המורינגה מכיל 46 נוגדי חימצון ו 36 חומרים אנטי דלקתיים מה שהופך אותו לאחד הצמחים היעילים ביותר לטיפול במחלות שיגרוניות, וביניהן גם הגאוט. אך מחלת הגאוט היא בראש ובראשונה מחלה "מטאבולית" ולכן שינויים תזונתיים הם הכרח לטיפול במחלה. צמח המורינגה מסייע בשמירה על תזונה עשירה ומאוזנת, תורם להורדת רמות הסוכר בדם, הנמכת הכולסטרול ואיזון רמות החומציות.

 

Gout

כורכומין

הכורכומין הוא אחד מנוגדי הדלקת הטבעיים החזקים ביותר הידועים למדע. גם הוא, בדומה לצמח המורינגה, נימצא בשימוש ברפואה המסורתית כבר אלפי שנים. ההודים משתמשים בצמח הכורכומין כנגד דלקות, מחלות שיגרון, ואפילו כטיפול מונע למחלת הסרטן. לפי מחקרים (כורכומין הוא הצמח הנחקר ביותר בעולם עם למעלה מ -3000 מחקרים על שמו), צמח הכורכומין לא רק מסייע בטיפול בדלקות וכאבי פרקים, אלא אף מסייע למערכת העיכול, מוריד את רמות הסוכר בדם ומנקה רעלים. נטילה יומית של תוסף תזונה כורכומין מומלצת לכל אחד, אך בעיקר לאלו מאיתנו אשר סובלים מדלקות ומחלות שיגרוניות שכן פעילותו כנוגד דלקות יעיל הוכחה במחקרים שונים לאורך השנים, והפכה לקונצנזוס בעולם הרפואה.

ויטמין C

ויטמין C, הידוע גם כחומצה אסקורבית, הוא אחד מהויטמינים החשובים ביותר לגוף האדם. הוא משתתף במעל ל- 300 תהליכים שונים הקורים בגופינו ונחשב לאחד מנוגדי החימצון העוצמתיים ביותר בעולם. מחלת הגאוט היא מחלה שיגרונית- כלומר שהיא גורמת לכאב ולדלקות במפרקים. ויטמין C בהיותו נוגד חימצון רב עוצמה וגם נוגד דלקות, מסייע לא רק בצימצום משך זמן הדלקת, אלא אף עוזר לגוף למנוע את היווצרותה מלכתחילה. בנוסף, לויטמין C יש את היכולת להגביר את רמות הפרשת החומצה היורית בשתן ובכך לספק הגנה כנגד המחלה. מחקר שנערך לאחרונה, הראה כי קיים קשר ישיר בין צריכה קבועה של ויטמין C לבין הסיכוי לחלות במחלת הגאוט- גברים שנטלו ויטמין C באופן קבוע, הראו הפחתה של כ 45% בסיכון ללקות בגאוט.

מחקר תועלת מורינגה | מחקר 1 תועלת כורכומיןתועלת כורכומין 2 | מחקר תועלת כורכומין 3 | מחקר תועלת כורכומין 4 | מחקר תועלת ויטמין C 1 | מחקר תועלת ויטמין C 2 | מחקר תועלת ויטמין C 3מחקר תועלת כורכומין 5מחקר תועלת ויטמין C 4