על מנת לבנות תזונה נכונה סביב האימון חשוב קודם כל לדעת מהו סוג האימון אותו אנו מבצעים, כמה זמן הוא יימשך, וכך נוכל להגיע למצב שבו ההשקעה ששמנו באימון, תניב תוצאות. כל פעילות גופנית שאינה משלבת בתוכה תזונה נכונה סביב האימון לא תוביל לתוצאות ויש סיכוי גבוה שלא נראה שינויים במבנה הגוף ובהישגים ולא נוכל להתקדם בין אימון לאימון.

 

 

אימון אירובי

 

פעילות גופנית הנחשבת לאירובית מחזקת את שריר הלב והשרירים המסיבים בגוף ושורפת אנרגיה בצורה מוגברת. דוגמאות לפעילות אירובית הן שחייה, ריצה, הליכה, רכיבה על אופניים וכו׳. בכדי לדעת מה אוכלים אחרי אימון אירובי, נציין בקצרה מה לאכול לפני ותוך כדי הפעילות. לפני שמתחילים, חשוב להקפיד לאכול ארוחה המשלבת בעיקר פחמימות (מורכבות) לדוגמא פסטה, בכדי למנוע מצב של חוסר באנרגיה. אם הפעילות האירובית נמשכת עד שעה כל שצריך לעשות הוא להקפיד לשתות מים, במידה והיא נמשכת מעבר לכך, ניתן להצטייד במשקה אנרגטי או חטיף קטן המכיל פירות יבשים לקבלת אנרגיה זמינה שתאפשר להמשיך באימון. אחרי אימון הגוף שלנו ממשיך ושורף אנרגיה, ולכן אפשר לספק לו פחמימה פשוטה לדוגמא פרי.  כשעה עד שעה וחצי מסוף הפעילות אנו רוצים להחזיר לגוף חלבונים ופחמימות ולכן כדאי לאכול ארוחה מזינה שתספק לגוף את שניהם. הפחמימה תפריש אינסולין להחזרת מאגרי האנרגיה לגוף בעוד החלבון יגיע לשרירים וישמש לתהליכי בנייה.

 

אימון כוח

 

כאשר אנו מבצעים כוח השריר מייצר ודורש חלבון. החלבונים שאנו צורכים הופכים בגוף לחומצות אמינו הזורמות אל השריר. כדאי להקפיד לאכול כמות נכונה של חלבון על פי משקל הגוף שלנו, משום שאכילה מוגברת של חלבון אינה מסייעת לעלייה מוגברת במסת השריר, אלא בשלב מסויים החלבון הופך לשומן ונאגר בתאים. לפני אימון משקולות ניתן לאכול פחמימה פשוטה אשר תתמוך באנרגיה שמוציאים . אדם בריא צריך לצרוך 0.8 גרם חלבון על כל קילוגרם ממשקל גופו. כאשר מתאמנים בצורה אינטנסיבית ומעוניינים לעלות מסת שריר בצורה משמעותית, כמות זו אינה מספיקה ועל כן מתאמנים כאלה זקוקים ליותר חלבון. מיד בתום האימון מומלץ לשתות שייק חלבון עשיר בחלבונים המסייע לגוף להתחיל בתהליכי בנייה. לאחר האימון בין שעה לשעה וחצי, מומלץ לנצל את חלון ההזדמנויות שנפתח ולאכול ארוחה מזינה המשלבת פחמימות מורכבות וחלבונים בכדי לספק לגוף את האנרגיה הנדרשת לבניית השרירים זאת משום שהגוף ממשיך בתהליכים הפיזיולוגיים שבעקבות האימון.

 

מומלץ לשלב את אבקת חלבון אלפא המכילה במנת הגשה 26 גרם חלבון מי גבינה איכותי המסייע להשלים את כמות החלבון הדרושה לנו לאחר אימון כוח. הפורמולה משלבת ויטמינים, מינרלים, אנזימי עיכול וחומצות אמינו התומכות בתהליך בניית מסת השריר מבלי לעלות באחוזי השומן בגוף. מנת הגשה של אלפא ניתן לשלב או כשעה עד שעה וחצי לפני האימון, מה שיספק לנו כמות אנרגיה וימנע תהליכים קטבוליים בזמן האימון או אחרי האימון מה שיחדש את מאגרי האנרגיה בגוף ויעניק לנו את כמות החלבון הדרושה לעידוד של אותם תהליכים פיזיולוגיים.