אין ספק שהפרוביוטיקה היא אחת התגליות החשובות בתקופה הנוכחיות. מחקרים רבים מכתירים אותה כפתרון יעיל למגוון תחלואות: סובלים מעצירות? קחו פרוביוטיקה. שלשול? דלקות? כאבי ראש? קחו פרוביוטיקה. עם זאת, לפרוביוטיקה יתרון נוסף ופחות מוכר - היא עוזרת פלאים לירידה במשקל. כדי להבין איך בדיוק חיידקים טובים עוזרים לירידה במשקל צריך להתחיל מהתחלה.

מה זה פרוביוטיקה?

בגוף שלנו יש באופן טבעי כמות עצומה של חיידקים. לכל איבר בגוף יש הרכב ייחודי של חיידקים ידידותיים וגם מזיקים. למשל, הרכב החיידקים שחיים על העור, שונה מהרכב החיידקים שניתן למצוא בפה, בנרתיק או במערכת העיכול. האוכלוסייה הגדולה ביותר של החיידקים נמצאת במערכת העיכול. אפשר למצוא שם מעל 500 זנים שונים של חיידקים. בנוסף על שמירת האיזון בין הטובים לרעים, לחיידקים הטובים תפקידים חשובים מבחינה בריאותית. הם מסייעים בהפעלת מערכת החיסון, מגנים על רירית המעי והגוף מפני גורמים מזהמים, מסייעים בספיגת מינרלים, ומשפרים את תפקוד מערכת העיכול ותהליך העיכול. מאכלים ותוספי מזון המכילים חיידקים טובים, הם מאכלים פרוביוטיים.

פרוביוטיקה ומערכת העיכול

כולנו נולדים עם כמות מאוזנת של חיידקים "טובים" במערכת העיכול. עם השנים וכתוצאה מגורמים גנטיים וסביבתיים- תזונה לקויה מתח נפשי וכו' כמות החיידקים הטובים מתדלדלת. כתוצאה מכך, החיידקים ה"רעים" פורחים במערכת העיכול וגורמים לשלל בעיות החל מדלקות ועד לבעיות בעיכול. מזון לא מעוכל יכול לגרום לדלקות במעי ובקיבה, לתחושת נפיחות, צבירת נוזלים וגזים. כשהגוף לא מפרק היטב מזון, אנחנו מרגישים נפוחים יותר, רעבים יותר וחלשים. מכאן הדרך להשמנת יתר היא קצרה. החיידקים הטובים עוזרים לגוף לפרק את המזון שאנו צורכים ולהפוך אותו לאנרגיה זמינה.

חיידקים טובים וירידה במשקל

המעי מאחסן בתוכו מיליארדים של חיידקים העוזרים לגוף לפרק ולהשתמש במזון, אך אלה כאמור, מתדלדלים עם הזמן. אם אתם סובלים מנפיחות, גזים ואגירת נוזלים, סביר להניח שאתם לא צורכים מספיק מזונות "פרה -ביוטים"- מזונות המכילים חיידקים טובים. הדרך המהירה והיעילה ביותר להכניס חיידקים טובים לגוף שלכם היא באמצעות טבליות פרוביוטיקה המכילות עשרות מיליונים של חיידקים טובים.

כל מי שניסה דיאטת ירידה במשקל אי פעם יודע, הדבר הראשון שיורד הוא הנפיחות ואגירת הנוזלים, ורק לאחר מכן מתחילה לרדת מסת השומן בגוף. אך אם החיידקים בגוף שלכם אינם מאוזנים וכתוצאה מכך אתם נפוחים תמיד, לא תרדו במשקל בצורה יעילה גם עם מאזן קלורי שלילי, שכן על מנת לרדת במשקל, מערכת העיכול שלכם צריכה בראש ובראשונה לתפקד היטב.

דיאטת חיידקים

מחקר שנערך לאחרונה על עכברי מעבדה, מצא כי סוג החיידקים שקיים במערכת העיכול, משפיע רבות על היכולת שלנו להרזות. במחקר, לקחו שתי קבוצות עכברים, שמנים ורזים ובודדו מכל קבוצה את חיידקי מערכת העיכול שלהם. לשמנים נתנו את החיידקים של הרזים ולהפך. כתוצאה מכך העכברים הרזים השמינו ואילו העכברים השמנים ירדו במשקל. על פי מדענים ומומחים בתחום, בעתיד כולנו נעבור לדיאטת חיידקים, כלומר שנצרוך מזונות מועשרים בחיידקים המותאמים למערכת העיכול שלנו בצורה מדוייקת.

עד אז, אם אתם רוצים להשיל קילוגרמים ממשקלכם ולמנוע בעיות עיכול רבות ומגוונות, כדאי שתתחילו בפרוביוטיקה כי מעי בריא, הוא הצעד הראשון והחשוב ביותר לירידה במשקל.

להזמנה ישירה של פרוביוטיקה - לחצו כאן