כולנו מכירים את אבקות החלבון מזה שנים. הן הגיחו לעולמנו וכיום משמשות בעיקר ספורטאים, בשל תרומתן לשימור ושיפור התפקוד הגופני, בעת שגרת אימונים. עם זאת, אבקות חלבון הן מקור חלבון מהימן, שכדאי לנו להיעזר בו במידת הצורך.

לאחרונה, הגיעו לסופרים "מעדני חלבון", אשר מטרתם אף היא לסייע לנו לספוג לגופנו ערך חלבוני גבוה. נשאלת השאלה מה עדיף? מעדן חלבון או אבקת חלבון? כדי לגלות את כל התשובות, ראשית כדאי לנו לבחון את המידע שלפנינו.

מעדן חלב - המסייע לספק חלבון יומיומי

מעדן חלבון הוא תוצרת חדשה של הארץ, שמטרתה לסייע לספק כמות ממוצעת של חלבון יום-יום. המעדן עשוי החלב מכיל כמות חלבון גבוהה יותר, לעומת שאר המעדנים הקיימים בשוק כיום. משום שהוא עשוי חלב, הוא מכיל גם כמות יפה של סידן.

אבקת חלבון - מסייעת לחיזוק רקמות השריר

אבקות החלבון משווקות בארץ מזה מספר שנים וניתן לייצר אותן בשלוש וריאציות שונות: מיי גבינה, סויה וקזאין, כאשר חלבון מיי הגבינה הוא הנפוץ ביותר כיום. אם אנו צמחוניים או טבעוניים, נעדיף לצרוך אבקת חלבון העשויה סויה בלבד (גם קזאין הוא חלבון אשר נוצר מחלב).

יש הטוענים כי כוחה של אבקת החלבון שווה לזה של הביצה (ביצים הן חלבון טהור), אם לא גבוה יותר. הן נפוצות כיום בעיקר בקרב הספורטאים, בשל סגולות המרפא והחוסן שהיא מעניקה לרקמות השונות בגופנו: היא מסייעת לחזק אותנו במהלך האימון ולמזער את הנזקים שנגרמים לנו לאחר האימון.

היא אף תורמת להאצת תהליך בניית רקמות השריר, על ידי העשרתו בחלבונים. אך גם אם אנו שואפים להעלות את רמות החלבונים בגופנו או אפילו להעלות במשקל – כדאי לנו להוסיף אבקת חלבון לתזונה היומית שלנו.

אבקות חלבון איכותיות מכילות את כל חומצות האמינו להן הגוף זקוק, כך שהן מעשירות אותו בהרבה בריאות.

מעדן חלב נגד אבקת חלבון מה כדאי?

האמת היא שאין שום תחרות – כאשר אנו נשאלים מה עדיף? מעדן חלבון או אבקת חלבון – ניכר כי אבקת חלבון הרבה יותר בריאה ואיכותית בערכיה התזונתיים, לעומת מעדן החלבון.

  • מעדן החלבון - בנוסף לכמות החלבון הגבוהה והסידן שהוא מכיל, מעדן חלבון מכיל כמות גבוהה של סוכרים – בין שלוש לארבע כפיות סוכר, שומנים לא בריאים, כולסטרול ומלחים! אשר אינם בריאים לגופנו כלל. בנוסף, מעדן החלבון עשוי חלב במלואו, בניגוד לאבקת החלבון. לכן גופנו פועל קשה יותר כדי לעכל את מעדן החלב, לעומת אבקת החלבון.

  • אבקת החלבון - לעומתו, אבקת החלבון היא משמעותית בריאה הרבה יותר ממעדן חלבון:

  • אבקת החלבון מכילה ערך יוצא דופן של חלבונים. כשאנחנו כותבים "חלבונים", אנו מתכוונים לכלל חומצות האמינו, להן הגוף שלנו זקוק. אנו יכולים להיות חסרי דאגות, משום שעל כל אבקת חלבון ישנו תיאור מפורט של ערכים תזונתיים, המציג בפנינו את חומצות האמינו.

  • בנוסף, אבקת חלבון איננה מכילה חלב, אלא מכילה מיי גבינה. חלב מורכב מ- 13% של מוצקים, כאשר 20% מהם הם מיי הגבינה שלנו. כאשר אנו מבודדים את מיי הגבינה מהחלב, אנו מקבלים 96% של מים, המכילים ערך גבוה מאוד של חלבונים, מינרלים וויטמינים (מכילים לקטוז). משום שמיי הגבינה מורכבים בעיקר ממים, לגופנו פשוט מאוד לעכל אותם, לכן גופנו יעבוד מעט ובנוסף, ייהנה מערך גבוהה של חלבונים.

  • אבקות חלבון נטולות רכיבים שאינם בריאים: הן לא מכילות סוכרים, שומנים לא בריאים או מלחים.

  • אף יש לציין כי אבקת החלבון כבר "רשמה ביומנה" מספר מחקרים מוצלחים, המוכיחים את יתרונותיה וביניהם יכולת להאיץ את התחדשות רקמות השריר, יכולת למזער נזקים לאחר אימון וסיוע בחיזוק הגוף, כדי להתמודד עם אימונים אינטנסיביים יותר. ניתן לשים לב לתוצאות שאבקות החלב מעניקות לגוף, תוך חודש לכל היותר.

אבקת חלבון תסייע לנו לשפר ביצועים גופניים ולמזער נזקים לאחר אימון 
יותר מכל – היא תעלה את מאזן החלבונים בגופנו בצורה יוצאת דופן
באנר רשימת אבקות החלבון כתבות