אנשים רבים כבר ניסו את דיאטת הגת המבוססת על מיץ גת אותו מפיקים מעלי גת המכילים רכיבים פעילים, עשיר בברזל, סידן, בטא קרוטן ושאר רכיבים תזונתיים מועילים. בעוד יש מגוון מוצרים המבוססים על עלי הגת, מומלץ למי שבוחר לבצע את הדיאטה לבחור בצמח עצמו או פשוט לשתות חליטת גת או מיץ גת המובססחפ בעצם על העלים עצמם. למעשה, תהליך הירידה במשקל מבוסס על עיקרון דיכוי התיאבון לצד סיוע באיזון מדדים כמו כמות סוכרים ושומנים בדם. יחד עם זאת, עלי הגת מעודדים פעילות ותנועה של מערכת העיכול והמעיים מה שתורם גם כן לתהליך ירידה במשקל.

דיאטת גת - יתרונות מול חסרונות

כאמור, מדובר בדיאטה המבוססת על רכיבים טבעיים אך לצד זה, צריכה של העלים עלולה לגרום לשינויים במצב הרוח כמו למשל לגרום למאין תחושת אופוריה, ביטחון עצמי גבוה, רמות גבוהות של אנרגיה ועוד. הדיאטה מעניקה תחושת שובע וגורמת לכך שלא נחוש רעבים לכמה שעות, מה גם שהגוף נוטה לשרוף יותר קלוריות. בנוסף, ניתן לרכוש את העלים, המיץ או החליטה כמעט בכל מקום ללא מרשם רופא.

הבעייתיות בדיאטה הזו הוא שהיא איננה מומלצת לטווח הארוך והיא עלולה לגרום לכל מיני בעיות רפואיות הקשורות בין השאר למערכת הלב, כלי הדם ומערכת העצבים המרכזית ולכן היא איננה מומלצת על ידי אנשי מקצוע כמו רופאים, תזונאים וכדומה. חיסרון נוסף בא לידי ביטוי בטעם הלא כל כך נחמד של עלי הגת.

ההמלצה הינה לרכוש את הגת ממקום מסודר וסטרילי, זאת בשל העובדה שאין פיקוח על תהליך האחזקה והמכירה.

לסיכום, מדובר בדיאטה שאכן פועלת והוכחה כמסייעת בתהליך הירידה במשקל אך היא איננה מומלצת מבחינה בריאותית כך שיש לקחת בחשבון את הסיכונים הכרוכים בה.

Super Food Diet Banner new1