אחת המגמות המרתקות של השנים האחרונות היא גילויים של מזונות על, שמשפרים את בריאותנו בשלל דרכים ומסייעים לנו להילחם בעשרות סוגי מחלות כולל אלה הנחשבות לחמורות ביותר. מדובר כמובן במזונות שאינם חדשים על פני כדור הארץ - בהודו מכירים את סגולותיו הרפואיות, ומסתייעים בהן, מזה אלפי שנים, גם במרכז אפריקה עושים בצמח זה שימוש נרחב זמן רב וזה המצב גם במדינות שונות במרכז ודרום אמריקה (למשל קוסטה ריקה).מסייע בריפוי 300 מחלות

עפ"י האיור ודה (Ayurveda), הלא היא התורה העומדת בבסיס הרפואה ההודית, לחלקים השונים של עץ המורינגה יכולת לסייע בריפויין של לא פחות מ-300 מחלות.

הנתון המרשים במיוחד הזה מושג בזכות היותה של המורינגה אנטי ויראלית, אנטי דלקתית, אנטי בקטריאלית, אנטי אלרגנית, נוגדת חמצון ועוד ועוד.

ההרכב התזונתי של הצמח - המון נוגדי חמצון, אומגה 3 איכותית ואומגה 6 שחשובה לא פחות, חומצות אמינו חיוניות, אשלגן, סידן, מגנזיום, ברזל, כלורופיל, שפע ויטמינים (ובהם ויטמין C, ויטמין D, ויטמין E ו-ויטמינים מקבוצת B) - הופכים אותו לא רק ל"רופא" מוצלח אלא גם למי שמבטיח בריאות מיטבית בזכות התרומה לגוף של כל המרכיבים התזונתיים החשובים ביותר.


נלחם בהצלחה בסוכרת

סוכרת היא אחת המחלות היותר נפוצות במאה ה-21, ובפרט במדינות המפותחות ובקרב מי שאינו מקפיד על תזונה נכונה ואורח חיים בריא. הסימפטומים של מחלה זו קשים, וככל שהיא מחמירה כך אובדות יכולות חיוניות של האדם, שעלול בטווח הארוך לאבד את רגליו, לסבול מאין אונות וללקות באי ספיקת כליות, ובנוסף נמצא בקבוצת סיכון מוגבר ללקות בשבץ ובמחלות לב קשות.

ההרכב התזונתי של המורינגה מסייע להורדת רמת הסוכר בדם ולהפחתת כמות הטריגליצרידים (שומנים) והכולסטרול המזיק, ובנוסף תורם גם לרגיעה כללית ובכך מאיין את אחד הגורמים המאיצים היווצרות סוכרת או מובילים להחמרתה, סטרס.


 השוואת מורינגה

מנטרל דלקות מכל הסוגים ובעיות עור

היכולות האנטי דלקתיות של המורינגה תורמות רבות להקלה על הסימפטומים של דלקות עיניים, דלקות אוזניים ודלקות במערכת הנשימה. כמו כן הצמח אפקטיבי במקרים של בעיות עור, תולעים במעיים, גאוט, אסטמה ופעילות יתר של בלוטת התריס, ובאופן כללי מגן על הכבד ומסייע לו לסלק מהגוף רעלים.


מונע התפתחות של תאים סרטניים

נוגדי החמצון רבי העוצמה שמכיל המורינגה מקטינים את הסיכון ללקות בסוגים שונים של סרטן. גם הפעילות האנטי דלקתית של הצמח מפחיתה את הסיכון ללקות במחלה הקשה, שכן כידוע דלקות קשות או כרוניות הן גורם סיכון משמעותי (ובהתאם הטיפול האפקטיבי בדלקת תורם גם להקטנת הסיכון ללקות בסרטן).

אצל מי שכבר לקה בסרטן, שימוש קבוע במורינגה (כתמיכה בטיפולים אחרים) עשוי לעצור את התפתחות המחלה ולהאיץ את ההחלמה. מחקרים ראשוניים בנושא הוכיחו את מה שההודים יודעים כבר אלפי שנים, ויש לקוות כי יימצאו התקציבים להמשיך ולחקור את הצמח רב היכולות לטובת כולנו.