כולסטרול הוא סוג תרכובת אורגנית אשר ממוקמת בקרומי התאים. תרכובת זו היא למעשה שומן אשר נמצא באופן קבוע בזרם הדם בגוף. יש שני סוגים של כולסטרול. האחד מיוצר על ידי הגוף עצמו דרך תאי הכבד, בעוד השני מתקבל ממקורות חיצוניים כמו ביצים, חלב, בשר ועוד. כאשר יש בגוף עודף של כולסטרול, מצב זה נקרא היפרכולסטרולמיה. מצב זה מהווה סיכון בריאותי חמור. התפקיד העיקרי של הכולסטרול הוא להשתתף בתהליכי ייצור ההורמונים, מאפשר לנו להסתגל לטמפרטורות קיצוניות, לשמור על חום הגוף ולהעביר את השומן שנמצא בזרם הדם לתאים בגוף.

 

למידע נוסף על מורינגה - לחצו כאן

 

 

באופן כללי כולסטרול הוא מדד חשוב וחיוני, האחראי לביצוע של תהליכים פיזיולוגיים בגופנו, אך כאשר הוא עובר את המדד החיוני שלו, הוא יכונה הכולסטרול הרע, ובמצב זה הוא בדרך כלל מצטבר בדפנות העורקים, שואב את הסידן בגוף ומיצר את העורקים עצמם. תהליך זה, מעלה את רמת החשיפה שלנו למחלות לב וכלי דם כמו טרשת עורקים, מה שעלול בסופו של דבר להוביל להתקף לב או אירוע מוחי. עץ המורינגה הוא עץ מופלא שהטבע יצר, עשיר ברכיבים חיוניים לגוף כמו מינרלים ויטמינים, נוגדי חמצון, סיבים תזונתיים אליהם הגוף זקוק בכדי לתפקד באיזון ובהרמוניה.


 השוואת מורינגה 

 

מחקרים מוכיחים כי מזונות עשירים בחומצות שומן חיוניות מסוג אומגה 3 ואומגה 6 כמו צמח המורינגה, מסייעים להורדת הכולסטרול הרע. חומצות שומן מסוג אומגה 3 שומרות על הגמישות של התאים, מורידות את הכולסטרול ואף מסייעות לתפקוד אידיאלי של המוח, מונעות סתימות עורקים ומורידות את הסיכוי לחלות במחלות לב וכלי דם. כמו כן, צריכה קבועה של מורינגה מסייעת להורדת הכולסטרול, מאזנת את רמות הסוכר בדם ומעלה את הרגישות לאינסולין, זאת משום שהמורינגה מכילה רמה גבוהה של סיבים תזונתיים אשר תורמים לתחושת שובע ממושכת, ובכך מונעת מאיתנו לרצות לאכול מזונות עתירים בשומן.

 

 

בצמח המורינה יש חומר אותו מכילים כל הצמחי ועונה לשם פיטוסטרול. חומר זה דומה מאוד במבנה המולקולרי שלו לכולסטרול. הפיטוסטרול מסייע לנקות את הצטברותו של הכולסטרול מהמעיים ובכך צריכה קבועה ויומיומית של המורינגה מסייעת להורדת הכולסטרול הרע בטווח הארוך. שילוב של תזונה נכונה ובריאה, נטולת שומנים רוויים, פחמימות פשוטות וסוכרים, יחד עם צמח המורינה או בשילוב תוסף תזונה המורכב מהצמח, תסייע להורדה בכולסטרול הרע ולעלייה ברמת הכולסטרול הטוב.