מורינגה הוא אחר הצמחים העשירים והמזינים שקיימים בטבע. הוא גדל ביבשת אסיה, נחשב שם למחולל ניסים, ובעל ערכים תזונתיים גבוהים. לכל חלקי הצמח יש שימוש מהעלים ועד התרמילים שלו. צמח המורינגה נחשב לבעל נוגדי חמצון רבים, עשיר בחלבונים ובחומצות אמינו החשובים כל כך לתהליכי בנייה וצמיחה. הוא מכיל ויטמינים ומינרלים שונים המאפשרים איזון תזונתי ואנרגטי בכל המערכות בגוף. כמו כן מורינגה הוא צמח אנטי סרטני אשר השתתף במגוון רחב של מחקרים בשנים האחרונות ונמצא כמונע סרטן ומעלה את הרגישות בגוף לטיפול כימותרפיים.

 

השתתפותו של צמח המורינגה בניסוי אנטי סרטני

 

מחקר אשר התפרסם באוגוסט 2013 באתר  BMC- Complementary & Alternative Medicine עומד על הקשר בין מורינגה וסרטן. המחקר התבצע על קבוצות המטופלות באמצעות כימותרפיה, וקבוצות אשר אובחנו בתור כאלה שגופם מייצר תאים סרטניים, (חלקם ממאירים) עולה כי תמציות של צמח המורינגה, מעכבות צמיחה של תאים סרטניים בלבלב ובערמונית.

http://www.biomedcentral.com/1472-6882/13/212

 

תמציות של הצמח המסיסות במים, מעכבות צמיחה והתפתחות של תאים סרטניים, מורידות את תהליך החמצון שמתפתח בתאי סרטן שונים לדוגמא בריאות, בלבלב ובערמונית.

כמו כן, טיפול באמצעות עלים של צמח המורינגה, מאפשר להילחם בהתפשטות של תאי סרטןועוצר את התפתחותם במהלך טיפול כימותרפי.צמח המורינגה ממית את תאי הסרטן ומשמש גם כטיפול משלים ומונע לסוגי סרטן אלה. בנוסף נמצאו קשרים בין צריכה קבועה של מורינגה לבין עיכוב של תהליכים ממאירים.כאשר בדקו השפעה של צמח המורינגה על תמותה של תאים רגילים לעומת תאים סרטניים ראו כמות גבוהה בהרבה של תמותת תאים סרטניים מה שמוביל את צמח המורינגה להוות חלק מטיפול אקטיבי נגד סרטן.


 השוואת מורינגה
 

אפיונים נוספים של צמח המורינגה פרט להיותו מעכב תאים סרטניים

 

  • צריכה של צמח המורינגה מאזנת את רמות הסוכר בדם, מסייעת להורדת הכולסטרול הרע ולחץ הדם. אפיונים אלה של הצמח מהווים יתרונות רבים עבור סוכרתיים. 
  • צמח המורינגה מטפל בכאבים ודלקות מפרקים.
  • צמח המורינגה מונע דלקות מסוגים שונים, מקל על אלרגיות, מונע בריחת סידן ומחזק את המערכת החיסונית.
  • צמח המורינגה מפחית מיגרנות וכאבי ראש.
  • צמח המורינגה מסייע להעלות את רמת התיאבון אצל ילדים ומבוגרים אשר סובלים מחוסר תיאבון.