מורינגה מכונפת פלא רפואי שהטבע יצר

 

 

מורינגה מכונפת הוא עץ טרופי בו משתמשים ברחבי העולם למגוון שימושים החל מטיהור מים, בנייה, רפואה טבעית, חיזוק המערכת החיסונית ועוד. במקור, העץ גדל למרגלות הרי ההימליה אך עם השנים הנדידו אותו גם למרכז ודרום אמריקה, דרום ארצות הברית, אפריקה, ואפילו לאזור הפיליפינים. אחד הדברים המפליאים בעץ המורינגה הוא שניתן להשתמש בכל חלקיו החל מהזרעים שלו המשמשים להאכלה של ציפורים ועד לעלים הנחשבים לתוסף תזונה מיובש - עשיר בנוגדי חמצון, ויטמינים ומינרלים.

 

 

יתרונותיו הרפואיים של עץ המורינגה המכונפת

 

את הזרעים של העץ ניתן לטחון ולייבש בכדי לטהר את מי השתייה, אך הם מצויינים גם כשהם ירוקים בתור תבלין למאכלים שונים. בחלקי הצמח יש ריכוזים גבוהים של קרוטנואידים. מדובר בקבוצת פיגמנטים הנמצאים בעיקר בירקות כתומים כמו גזר ובטטה אשר נחשבים לבעלי סגולות רפואיות רבות. הקרוטנואידים מכילים כמות פעילה של ויטמין Aאשר משפיע על תקינותה של מערכת הראייה, מסייע לגדילה ולהתפתחות תקינות של התאים והשרירים, תומך במערכת העיכול, מונע דלקות שתן חמורות ואף מטפל בבעיות עור כמו אקנה ונזקים שנגרמו כתוצאה מחשיפה מוגברת לשמש. בנוסף, היותה של המורינגה המכונפת מכילה קרוטנואידים, היא מסייעת לגוף להילחם בהתפתחות של תאים סרטניים, תומכת במערכת החיסונית ואף מאזנת את המערכת ההורמונלית בגופנו. לזרעים עצמם של המורינה המכונפת יש יכולות למנוע עלייה בלחץ הדם ולהפחית את רמות השומנים בכבד.


 השוואת מורינגה 

 

מורינגה מכונפת מסייעת לטפל במצבים של תת תזונה ולמנוע אנמיה

 

במקומות כמו אפריקה, מדובר במקור תזונה טבעי המספק לגוף את כל מה שהוא צריך מבחינה בריאותית. מורינגה מכונפת עשירה בויטמין A, ויטמין K, אשלגן, סידן, ברזל, ויטמין Cובעלת תרכובת ריכוזית גבוהה של חומצות אמינו וחלבונים. מורינגה מכונפת עשירה בכל כך הרבה ויטמינים ומינרלים מה שמעניק תמיכה מושלמת ואיזון אופטימלי כמעט לכל המערכות בגוף. יש המכנים אותו ״עץ 300 המחלות״.


מסייעת לטיפול במחלת הסוכרת

 

מורינגה מכונפת מסייעת לטפל במחלת הסוכרת. לאנשים הסובלים מהמחלה, יש התנגדות חזקה להורמון האינסולין אשר תפקידו להחדיר את הסוכר שאנו צורכים מהמזון לתאים בגוף. התנגדות זו גורמת לעלייה ניכרת ברמות הגלוקוז בדם. מחקרים ברחבי העולם מוכיחים, כי צריכה של מורינגה מכונפת מייעלת את תפקודה של המערכת ההורמונלית בגוף ומסייעת להפרשה מוגברת של הורמון האינסולין אצל חולי סוכרת, ולקליטה של הסוכר בתאים בגוף. כמו כן, מורינגה מכונפת מכילה סטרולים - חומרים שמטרתם להוריד את רמת הכולסטרול הרע בדם.

 

לסיכום, מורינגה מכונפת הפכה לאחד מתוספי המזון הנפוצים ביותר ברחבי העולם. היותו של הצמח מכיל את כל חומצות האמינו החיוניות להרכב מושלם של חלבונים בגוף מאפשר לו, לתמוך בתהליכי צמיחה, התחדשות וגדילה של התאים, העצמות והרקמות בגופנו. למוריגנה המכונפת יש הרכב תזונתי מרשים הכולל סוגים שונים של מינרלים, נוגדי חמצון וויטמינים המנטרלים את פעולת החמצון בגוף אשר מסבה נזק לתאים שלנו. מורינגה מכונפת מסייעת לתהליך הניקוי הטבעי של הגוף, ממלאת את הגוף באנרגיות ואף מסייעת לשמור על משקל גוף מאוזן.