מהם המזונות לניקוי הגוף מרעלים ומתכות?

גופנו חשוף למפגעים סביבתיים וחיצוניים רבים בעקבות אורח החיים המודרני אותו אימצנו לחיקנו בשנים האחרונות. החשיפה לחומרי ניקוי, מזונות מתועשים, עישון, אלכוהול, תרופות, לחצים כל אלו משפיעים על גופנו בצורה ניכרת ומעמיסים הן על המערכות השונות בגופנו והן על תחושת האנרגיה הכללית.

חומרים משמרים, צבעי מאכל, שומנים רוויים מצטברים אט אט בגופנו ותורמים רבות לתופעות לוואי המתפתחות בו. תזונאים, דיאטניים, נטורופותיים ואנשי המקצוע של הרפואה המשלימה מאמינים וממליצים לכולנו לבצע ניקוי רעלים מפעם לפעם.

יש מזונות שונים התורמים לתהליך ניקוי הכבד והגוף. אמנם לא ניתן למנוע במאת האחוזים את חדירתם של הרעלים לגוף, אך תהליך הכולל ניקוי, טיהור וסינון אחת ל-6 חודשים, מסייע לשמור על הגוף מאוזן ותומך במניעת הצטברות של רעלים נוספים. למעשה, הכבד הוא הלב השני שלנו אשר אחראי על פעילות תקינה של ניקוי וסילוק אופטימלי של הרעלים והמתכות ממחזור הדם.

אילו 4 המזונות המומלצים לתהליך ניקוי הכבד והגוף מפני רעלים ומתכות

  • כל מה שירוק - כל הצמחים, העלים והירקות הירוקים מכילים אחוז מסוים של כלורופיל כמו מיץ מעשב חיטה או משעורה לדוגמא. מדובר בחומר ייחודי בעל הרכב כמעט זהה להרכב ההמוגלובין אשר תורם לתהליך הפוטוסינטזה אצל כל הצמחים בעולם.
    הכלורופיל מסייע לניקוי אופטימלי של הכבד, הוא מכיל סיבים, ויטמינים ומינרלים רבים התומכים בפעילות מעיים תקינה ובתהליך חילוף החומרים של הגוף התורם גם הוא לנקיון הגוף.
    גם צריכה של אצות כמו אצת הספירולינה ו/או הכלורולה מסייעות לתהליך ניקוי הרעלים מהגוף ומחזקות את הכבד שכן הן מכילות כמות אדירה של כלורופיל ויחד עם זאת תורמות לתהליך הניקוי הן של מערכת הדם והן של האיברים הפנימיים כמו המעיים והכבד.
  • שום- לא סתם כולם מכנים את השום ״האנטיביוטיקה של הטבע״. השום עשיר בנוגדי חמצון התורמים לתהליך הניקוי הטבעי של הגוף.
  • לימון - רובנו כבר שמענו את הטיפ הדוגל בפתיחת היום עם חצי כוס לימון סחוט וכף שמן זית. שילוב של השניים מנקה את הגוף מרעלים ומטהר את הדם.
  • אוכמניות - הסיבים התזונתיים ונוגדי החמצון אותן מכילות האוכמניות, אופטימליות להגנה על הכבד ועל התאים מפני נזקי החמצון.

כאשר אתם נמצאים בתהליך של ניקוי רעלים חשוב להקפיד לשתות הרבה מאוד מים התורמים גם הם לתהליך. אכלו מאכלים עתירים בסיבים תזונתיים. שיבולת שועל מונעת ספיגה של חומרים מזיקים ומסייעת לתהליך הני׳וי.

העדיפו ירקות ירוקים, פירות ואגוזים. בנוסף, מומלץ לאכול מזון טרי שאינו עבר הקפאה. ההמלצה שלנו היא להתייעץ עם בעל מקצוע כמו תזונאי מומחה, רופא או מישהו שעבר תחת פיקוח את התהליך בעצמו.

ברחבי הארץ יש מגוון של סדנאות ניקוי איכותיות המסייעות גם לנקות את הראש מכל הבעיות והלחצים ולחזור עם גוף אנרגתי וחיוני לשנה הבאה.