רבים לא יודעים זאת אפילו אם מדובר בתושבי תל אביב הותיקים יותר, אבל רמת החייל סופחה לתל אביב רק לאחר מאבק עיקש. עיריית תל אביב לא רצתה את רמת החייל בשטחה המוניציפאלי אך רמת גן רצתה גם רצתה.

היום אי אפשר לדמיין את תל אביב ללא השכונה הנהדרת הזו: יש מגוון אדיר של מסעדות ברמת החייל (גם לחובבי בריאות כמוני, יש מרכז עסקים, מסחר והיי טק, יש מרכז תרבותי שוקק חיים והיום רמת החייל היא חלק בלתי נפרד מהמטרופולין הגדול בישראל.

 

המסעדות ברמת החייל עברו הרבה תהפוכות. תחילה הייתה רמת החייל שכונה שנועדה להנציח את חללי צה"ל ועבור משוחררי מלחמת העצמאות. בראשית דרכה היא הייתה מנותקת מכל השירותים הציבוריים החיוניים (קופת חולים, בתי ספר וכו') אך בזכות דרישה של התושבים התפתחה השכונה למה שהיא היום – "הצנטרום של הפיילה". זה לא קרה בין יום וכאשר עוברים באזור רואים שהוא עוד יתפתח ונכונו לו עוד שנים רבות של שגשוג.

 

היום יותר מתמיד אנחנו אוהבים את השכונה הזו. בכל פעם שאנחנו רוצה לצאת לבלות עומדות לפנינו שפע של אפשרויות והבעיה היחידה שלנו היא לבחור לאן. מסעדות ברמת החייל לא חסרות, יש בתי קפה, מרכז מופעים ורק לעיתים נדירות אני עוזב את האזור הזה לטובת בן יהודה, נורדאו, פלורנטין או דיזינגוף.

 

תושבי תל אביב, שנולדו וגדלו בה התקשו בעבר למצוא מקום שמגיש אוכל בריא. אורח חיים בריאותי זה זה לא טרנד, אלא דרך חיים, ולמי שבחר באורח החיים הבריא לא היה לי קל למצוא מסעדות בריאות באותה התקופה. רובם חשבו שכדי לאכול במסעדה כזו צריך לנסוע ליישוב כמו "אמירים" ורק הוא יוכל לספק את צרכייהם. למזלם, ההמתנה השתלמה. תל אביב הפכה למעין מעוז של צמחונות, טבעונות ובריאות, המעוז של הבריאותנים.

 

כמו בכל תל אביב גם ברמת החייל נפתחו בשנים האחרונות מסעדות בריאות  ובכל פעם שאנחנו יוצאים למסעדה כזו, אנחנו תמיד עשויים לחזור עם מתכון נפלא, אותו אנו ננסה מיד בבית. אז לפני שאנחנו ממליצים לכם על מתכון בריאות נהדר, תרשו לנו להמליץ על אזור רמת החייל כאזור בילוי נהדר לכל הגילאים ולכל מטרה. אתם לא תתחרטו על זה. ולחשוב שכמעט איבדנו את רמת החייל לטובת רמת גן/

 

מתכון לאורז אדום, בצל ירוק ושברי קשיו / מאת שף מסעדת 'ליב'

 

המצרכים הדרושים:

 

1 ליטר אורז

  1. 250  גרם אגוזי קשיו קצוצים גס.
  2. 1/2  חבילה בצל ירוק.
  3. 1/4  כף מדידה של רכז רימונים.
  4. שמן.
  5. מלח.
  6. פלפל.
  7. גרידה מלימון אחד.

 

הוראות הכנה:

 

הכינו אורז אדום במים.

חתכו את הבצל הירוק לטבעותהשתמשו רק בעלים הירוקים.

 

ערבבו את הכול היטב וזהו.

מנה נפלאה וקלה להכנה.

 

שיהיה בתאבון!