מעודדי טסטוסטרון מן הטבע

אימוני התנגדות נחשבים לבעלי השפעה על מגוון תגובות הורמונליות החיוניות לייצור כוח, גדילה חידוש וצמיחה של הרקמות והספק שרירי. למערכת ההורמונלית יש חשיבות מכרעת על הכוח, המסה, הסיבולת וההספק השרירי המקומי.

ליקויים במערכת זו יובילו לחוסר תגובתיות בביצועים בזמן מאמץ ויגרמו בטווח הארוך לתגובה מאוחרת בתהליכי הבנייה של הרקמות מה שיוביל לנזקים חמצוניים ולפציעות ספורט. בכדי להבטיח תגובות הורמונליות אופטימליות עלינו לשים דגש על משתני האימון השונים (עצימות, תדירות, מנוחות בין סטים, זמנים, עומסים), אלו יאפשרו למלא את הפוטנציאל ההסתגלותי של מערכת השרירים.

המערכת ההורמונלית הגברית

אחד ההורמונים המשתתפים בתהליך  ועלול להוביל לשינויים במערכת ההורמונלית הוא הורמון המין הגברי - הטסטוסטרון. בין שאר תפקידיו הקשורים ליצירת תאי הזרע אצל גברים, ההורמון משתתף גם בתהליך העלאת המסה השרירית ועיבוי העצמות.

תוספי תזונה המעודדים ייצור של הורמון הטסטוסטרון ישפיעו על מערכת העצבים מה שבפועל מייעל את תהליך ייצור הכוח בגוף. בנוסף, אותם תוספים שתפקידים העיקרי לעודד ייצור של הורמון הטסטוסטרון מעלים את היכולת של הגוף להתאושש אחרי אימונים, מאפשרים לנו לישון כמו שצריך בכדי לתת לגוף להתאושש, לייצר רמות גבוהות של טסטוסטרון- הורמון בעל תפקידים אנאבוליים.

ממחקרים עולה שגם תוספים המכילים סידן, אבץ וויטמין Dשומרים על רמות גבוהות של טסטוסטרון בגוף.

לא יודעים היכן להשיג מעודד טסטוסטרון טבעי? לחצו כאן