איך להישאר ערים ורעננים ללא הקפה בבוקר?

תה ירוק, עשב חיטה, מים חמים עם לימון או ריצת בוקר ו Q10. כך תוותרו על הקפה של הבוקר ותישארו ערים.

מי מאיתנו לא מכור לקפה של הבוקר? הא עוזר לנו להתעורר, ממריץ את הלב, מעלה את הדופק ומספק לנו הרגל חמים ונעים להישען עליו בבקרים הקרים.

אבל ההרגל הזה שאנחנו אוהבים כל כך להיות מכורים אליו, הוא לאו דווקא בריא. קפאין עלול להחריף מחלות כמו סכרת, לגרום לעליית לחץ דם אשר מסוכנת לחולי לב, להגביר את ייצור הורמוני הלחץ בגוף ובעיקר להוות התמכרות, שכן הקפאין הוא חומר ממכר לא פחות מניקוטין.

5 אלטרנטיבות בריאות לקפה של הבוקר:

תה ירוק

תה ירוק אמנם מכיל קפאין אך בכמות מופחתת משמעותית לעומת קפה. כוס תה ירוק על הבוקר תעניק לנו את בוסט האנרגיה הדרוש ללא התופעות הלוואי של הקפה, כמו עלייה מהירה של לחץ הדם או ה"עצבנות" האופיינית שנגרמת משתייה של קפאין בכמויות גבוהות. בנוסף, תה ירוק מכיל קטצ'ינים שהם נוגדי חימצון עוצמתיים היעילים במניעת מחלות, דלקות ווירוסים עונתיים.

בחורה שותה תה ירוקמיץ עשב החיטה

שוט אחד של המיץ הירקרק הזה מספק לנו את רוב הויטמינים והמינרלים הדרושים לנו למהלך היום. חלקנו נהנים מטעמו המר, חלקנו פחות, אך אין ספק כי מדובר באחד המיצים הבריאים עלי אדמות ולא רק זאת, אלא גם באחד המעוררים שבהם וזאת בזכות יכולתו להיכנס אל מחזור הדם שלנו במהירות שיא. אין ספק גם כי שוט מריר וירקרק על הבוקר זה דבר די מעורר בפני עצמו.

מים חמים עם לימון

האם קיים עוד דבר כה פשוט וכה גאוני כמו כוס מים חמים עם פרוסת לימון? כנראה שלא. מליוני אנשים ברחבי העולם פותחים ככה את הבוקר ומסתבר שהמדע מאחוריהם. החומציות של הלימון עוזרת לגוף שלנו להניע תהליכי עיכול, הויטמין C  שבלימון מעניק בוסט למערכת החיסונית, והמים החמימים\חמוצים מספקים לגוף שלנו את הנוזלים הדרושים לו לאחר הצום של הלילה.

ריצת בוקר

לא משנה אם ישנו ארבע או עשר שעות, אנחנו תמיד קמים עייפים משינה כשהדבר האחרון שבא לנו לעשות הוא להתחיל לזוז. אבל זה בדיוק מה שאנחנו צריכים לעשות על מנת להתעורר. ריצת בוקר קצרה היא הפתרון הכי יעיל וטבעי להתעוררות זריזה וחידוש מצבורי האנרגיה. ריצת בוקר בת חצי שעה תאיץ את זרימת הדם לאיברים ותיתן לנו אנרגיה ששום כוס קפה לעולם לא תצליח לספק.

תוסף תזונה Q10

קו אנזים Q10 הוא דמוי ויטמין טבעי אשר נחוץ לכל מערכות הגוף. הוא מאוחסן במיטוכונדריה של התא שתפקידה הוא להפיק אנרגיה ולהגן על התאים מפני מחלות, ווירוסים ונזקי חימצון. מחסור ב Q10 יכול להוביל לחוסר אנרגיה, קשיי ריכוז, דיכאון וחולשה לאחר מאמץ גופני.

נטילה יומית של תוסף התזונה תעניק לנו את האנרגיה והריכוז הדרושים לנו למהלך היום ובו בעת תגן עלינו מפני מחלות שונות. אגב, בכל הנוגע ל Q10 שימו לב שישנם איכויות רבות ל Q10, חשוב להקפיד שמדובר במפעל מוכר ורציני שנמצא תחת פיקוח של משרד הבריאות.

לצפייה ב Q10 מומלץ ומוכר - לחצו כאן