בשנים האחרונות, רבים מאיתנו החלו להבין כמה חשוב לשים לב מה אנו מכניסים לגוף שלנו, כמה שעות אנו ישנים בלילה, כמה פעמים אנו מבצעים פעילות גופנית במהלך השבוע ובמילים אחרות
מאמצים הרגלים בריאים יותר, עקב עליית המודעות לבריאות האדם בשנים האחרונות.

כמובן שכדי לאמץ שגרת חיים בריאה, לאחר שנים של תזונה מערבית ומחסור בפעילות גופנית, אנו זקוקים לזרז, שיסייע לנו לקדם מטרות חדשות בחיינו, כמו ניפוח שרירים מהיר.

ניפוח שרירים מהיר – אבקות חלבון וגיינרים בפרט

כאשר אנו רוצים ניפוח שרירים מהיר, אנו זקוקים לשילוב נכון בין פעילות גופנית לשעות שינה ומנוחה, לצד תזונה נכונה ועשירה בחלבונים וחומצות אמינו (אבני הבנייה של החלבונים), המהווים "מזון" לשרירים שלנו.

בעת אימון, פעילות אינטנסיבית או אפילו הליכה, שרירים ורקמות שונים בגופנו נקרעים ונהרסים. בשעות השינה, גופנו נעזר בחומצות האמינו כדי לבנות חלבונים, שיבנו מחדש את השריר שלנו חזק ונפוח יותר.

מומחים ממליצים כי נצרוך חלבון לפי גרמים, כ- 0.8 מכמות משקלנו. לדוגמא, אם אנו שוקלים 50 ק"ג, עלינו לצרוך 40 גרם של חלבון ביום, ללא שום קשר לתוספת של פעילות גופנית (תוספת של לפחות 1.2 גרם לקילו).

לניפוח שרירים מהיר ועליה במשקל מומלץ לצרוך גיינר

כדי להצליח לייצר ניפוח שרירים מהיר, עלינו לאכול יותר חלבון ומהר. קיימות שלל אבקות חלבון בשוק, שיסייעו לנו לנפח את השרירים במתינות על ידי פעילות גופנית נכונה, אך מספר מצומצם של אבקות חלבון, גיינרים, אשר מטרתם היא לסייע לנו לנפח את השרירים במהרה.

גיינרים מכילים ריכוז גבוה במיוחד של חומצות אמינו, שמטרתו לסייע להביא ניפוח שרירים מהיר, על ידי הזנת השרירים שלנו בחלבונים וסיוע הענקת אנרגיה לגופנו, שתאפשר לנו לעמוד בפני אימונים אינטנסיביים.

הם בדרך כלל מורכבים ממיי גבינה, בדומה לרוב אבקות החלבון. גיינרים אף מאופיינים ביחס של 1:5 בין החלבונים לפחמימות באבקה, לטובת החלבונים.

היחס הזה הוא קריטי, כדי להבטיח כי נצליח לייצר ניפוח שרירים מהיר.