סטרואידים לפיתוח הגוף הם תיאור מיושן של דרך כימית לפיתוח הגוף שלנו. כאשר אנו חושבים על סטרואידים לפיתוח הגוף, רובנו חושבים לתומנו רק על היתרונות: שהם מסייעים לבנות את רקמת החלבון, להאיץ שפע תהליכים גופניים, משפרים את החוסן שלנו, מעניקים לגופנו אנרגי וכתוצאה מכך, מאפשרים לנו לעמוד בפני אימונים אינטנסיביים יותר ולהתאושש מהם מהר יותר.

נשמע טוב מדי מכדי להיות אמיתי? כמובן שכיום אנו חכמים יותר ויודעים לקרוא גם את ה"אותיות הקטנות". רוב הפעמים, לא נוכל ליהנות מגישה חופשית לסטרואידים, אלא נוכל לקבל אותם רק לפי מרשם ובצדק!


כיצד פועלים סטרואידים לפיתוח הגוף:

סטרואידים לפיתוח הגוף תורמים לגופנו תוספת של הורמון הטסטוסטרון – ההורמון הזכרי העיקרי שלנו. לטסטוסטרון הטבעי תפקיד מפתח בדחף המיני שלנו. הוא אף אחראי על חלק מסימני ההתפתחות הגבריים: שׂיעור הפנים והחזה, עיבוי הקול, העלאת מסת השרירים, עיבוי העצם, יצירת תאי זרע ועוד.
סטרואידים לפיתוח הגוף מנסים לחקות את פעילותו של הורמון הטסטוסטרון והם אכן מומלצים עבור אנשים הסובלים מתופעות הורמונליות שונות, שכן רמות נמוכות של טסטוסטרון, לדוגמא, עלולות לגרום לירידה במצב הרוח, דיכאון, עייפות ופגיעה בזיכרון. עם זאת, כאשר אנו נוטלים סטרואידים לפיתוח הגוף ורמות הטסטוסטרון שאנו מפרישים בגופנו תקינות, נוצר עומס של ההורמון בגופנו. במצבים אלו ניכר לשים לב לתופעות לוואי: בתחום ההתנהגותי, רמות גבוהות של הורמון זה מובילות לאגרסיביות ותחרותיות.


כיצד נחליף סטרואידים לפיתוח הגוף:

סטרואידים לפיתוח הגוף אינם בריאים עבורנו כל עוד הבלוטות ההורמונליות שלנו פועלו באופן תקין, לכן כדאי לנו למצוא להם תחליף, כגון אבקות חלבון וגיינרים:

• אבקות חלבון וגיינרים מכילים שפע של חלבונים – אבני הבניין של השרירים שלנו.
• אבקות חלבון וגיינרים מסייעים לנו לפתח מסת שריר מהר יותר.
• אבקות חלבון וגיינרים מסייעים לגופנו לעמוד בפני אימונים אינטנסיביים יותר.
• אבקות חלבון וגיינרים תורמים לגופנו תוספת אנרגיה.
• אבקות חלבונן וגיינרים מפחיתים נזקים לאחר האימון.