אצת הספירולינה היא בעצם צמח שמצוי במקווים של מים מתוקים כמו אגמים למשל. הסיבה לשם ספירולינה קשורה למבנה התאי הייחודי של האצה - סוג של מבנה ספירלי ולא כולם יודעים זאת אך מדובר במזון הראשוני ביותר שגדל על פני כדור הארץ. הספירולינה מכילה כמעט את כל הרכיבים החיוניים הנמצאים על פני כדור הארץ: 70% חלבון שזה בערך פי 3 או פי 4 בהשוואה לבשר או לעוף, ברזל בכמויות מרוכזות של בערך פי 20 מטחינה גולמית, מכילה נוגד חמצון עוצמתי המכונה פיקוציאנין אשר הוכח כמסייע במניעת תהליכים דלקתיים, ויטמינים, מינרלים ושלל אנזימים.


אז מה הקשר בין ספירולינה לבין פעילות גופנית?

  • רדיקלים חופשיים - אצת הספירולינה עשירה בנוגדי חמצון. בזמן פעילות גופנית נוצר מצב בו מוגברת תנועת הרדיקלים החופשיים ותהליכים חמצוניים מקבלים איזו שהיא דחיפה.
    לכן, בזמן פעילות גופנית אצת הספירולינה מסייעת בשמירה על רמות גבוהות של נוגדי חמצון ומונעת תנועה של רדיקלים חופשיים בזמן פעילות גופנית מה שבעצם מביא אותנו ליתרון הבא שלה עבור ספורטאים.

  • מסייעת בשיפור הביצועים - מכיון והספירולינה מסייעת למנוע את נזקי החמצון שנוצרים בזמן פעילות גופנית בתאים, היא מאפשרת לנו להתמיד במאמץ לאורך זמן רב יותר ולשפר את הביצועים שלנו בזמן האימון. בנוסף, הרכיבים שבה  עוזרים לנו לשמור על רמות אנרגיה גבוהות לאורך זמן רב יותר. 

  • רכיבים תזונתיים מעולים - מי שיצרוך אותה אחרי האימון, יהנה מקשת רחבה של מינרלים וויטמינים כמו למשל ברזל המסייע בהעברת החמצן אל כל התאים והאיברים בגוף, סידן המסייע בשמירה על חוזק העצמות ומגנזיום המשתתף בתהליך התכווצות והרפיית השרירים.


חלק מהמינרלים הללו מופרשים בזיעה בזמן ביצוע הפעילות ולכן הספירולינה מסייעת להחזיר את מה ש״אבד״. בנוסף, הספירולינה מכילה 70% חלבון - אב המזון אותו ספורטאים מחוייבים לצרוך בכמויות גדולות במטרה לאפשר התאוששות, ריפוי וחידוש של התאים והרקמות לאחר האימון.

יחד עם זאת, הספירולינה מסייעת במניעת היווצרות של תהליכים דלקתיים מסוגים שונים ובכך מפחיתה את הסיכוי לפציעות ספורט. היא תורמת לשיפור הכוח השרירי ומסייעת בבלימת העייפות השרירית. ספירולינה תומכת בחיזוק המערכת החיסונית, הרי ידוע כי ספורטאים ואתלטים המבצעים פעילות גופנית עצימה יכולים לסבול מחוסר איזון של המערכת החיסונית, מרמות תשישות גבוהות ואף במקרים מסוימים מעלים את הסיכוי להיווצרות של מחלות הקשורות לחולשה של המערכת החיסונית, בעיקר מרתוניסטים, טריאטלתים וספורטאים המבצעים תחרויות מסוגים שונים כמו תחרויות אופניים, איש הברזל וכדומה.  לכן צריכה שלה באופן קבוע בהחלט יכולה לעזור. מחקרים מראים כי הספירולינה גם תורמת להאצת תהליך שריפת השומנים.

לסיכום, שילוב של אצת הספירולינה (מומלץ באבקה)  מסייעת בדחיית העייפות השרירית, תורמת לשיפור הביצועים בזמן האימון, מספקת לגוף קשת רחבה של רכיבים תזונתיים איכותיים ולא סתם היא זכתה לכינוי ״מזון העל של הספורטאים״.

להזמנה ישירה של ספירולינה - לחצו כאן