ספירולינה הינה אצה חד תאית הנחשבת לסופר פוד. הכוונה היא למזון טבעי, המכיל את כל הוויטמינים, המינרלים, נוגדי החמצון וחומצות האמינו שהגוף זקוק להם. לעומת תוספי מזון אחרים הנעשים במעבדות, כאן מדובר על תוסף מזון טבעי לחלוטין. תוסף זה יכול להגיע במגוון רחב של צורות, כמו למשל אבקת ספירולינה, פתיתי ספירולינה, קפסולות ואפילו אצה טרייה המגיעה בהקפאה. ניתן לשלב את התוסף בתזונה היום – יומית שלנו, כמו למשל כתוספת לסלט, לפזר מעל היוגורט, להוסיף לשייק פירות וכדומה. כל אחד יכול לצרוך את אצת הספירולינה בצורה שהכי נוחה לו, וליהנות מכל היתרונות הבריאותיים שלה. אחת התכונות החשובות ביותר של האצה, היא היכולת שלה לחזק את מערכת החיסון, למנוע מהגוף לחלות לעיתים קרובות מידי וכמובן לסייע בהתאוששות ממחלה. מעבר לכך, ניתן לשייך לספירולינה לא מעט יתרונות בריאותיים שונים.

למה כדאי לכל אחד לצרוך מנה יומית של ספירולינה?

קודם כל, חשוב להדגיש כי ספירולינה יכולה להתאים לכל אחד, כולל אנשים שמעוניינים לחזק ולשפר את הבריאות שלהם, לצד ספורטאים מקצועיים שמעוניינים לשפר את הביצועים שלהם. ספירולינה מכילה כמות עצומה של נוגדי חמצון חזקים, אשר מסייעים לגוף לנקות את הרעלים השונים שהוא צורך מהאוויר ומהתזונה המתועשת שרובינו ניזונים ממנה. מעבר לכך, האצה הזאת עשירה בכלורופיל, אשר גם כן תורם לניקוי הגוף מרעלים ומחזק את מערכת החיסון. כל מי שסובל מאנמיה או מרמות נמוכות של ברזל בדם, ישמח לגלות כי מנה יומית של ספירולינה תוכל לספק לו כ – 55% מתצרוכת הברזל היומית המומלצת. בנוסף לכך, כדאי לציין כי האצה עשירה ביותר בסידן (כמות הגדולה פי 10 מהכמות המצויה בחלב ומוצריו, ורמת הספיגה שלו הרבה יותר גבוהה), מגנזיום, אבץ ומגוון רחב של וויטמינים ומינרלים שונים. ספורטאים רבים בוחרים לצרוך ספירולינה כדי לספק לעצמם את כל חומצות האמינו ההכרחיות שקיימות באצה במינון גבוה במיוחד. זוהי דרך נפלאה להבטיח שהגוף מקבל את כל הדרישות והצרכים התזונתיים שלו.

באילו סוגים של מחלות ובעיות בריאותיות ניתן להיעזר בספירולינה?

ישנן לא מעט תכונות שונות המאפיינות את האצה הזאת, כאשר אין ספק כי התכונות הבולטות ביותר הן היכולת שלה להילחם בחיידקים פתוגניים, ווירוסים שונים, להפחית אלרגיות ואפילו למנוע התפתחות של מחלת הסרטן. מי שסובל מלחץ דם גבוה, כולסטרול גבוה או כמות גבוהה של שומנים בדם, יכול להיעזר בספירולינה כדי לשפר את המצב ולאזן את הגוף שלו. בנוסף, הוכח במחקרים רבים כי שימוש יום יומי בספירולינה יכול לשפר את רמת הקשב והריכוז, לשפר את הזיכרון, להעלות את מצב הרוח ולהעניק לגוף תחושה ויטאלית ואנרגטית יותר.

לסיכום, ספירולינה נחשבת למזון על שיכול לשפר בצורה משמעותית את מערכת החיסון של הגוף, להגן עליו מפני סרטן ולעודד את הפרשת הרעלים השונים שהגוף ספג במשך השנים.