יש סיבה, מדוע אנשים המקפידים לבצע מספר אימוני כושר שבועיים, משלבים עם תפריט התזונה הקבוע שלהם מזונות ייחודיים המכילים תרכובת תזונתית, שמסייעת לזרז את תהליך ההתאוששות הטבעי של הגוף, להגיע למטרות כאלה ואחרות בעקבות ביצוע האימון ולהצליח במשימתם לשמור על אורח חיים בריא, מאוזן ועל משקל גוף תקין. אחד מהמזונות המסייעים למתאמנים להשיג את המטרות שלהם ולתמוך במערכות השונות בגוף, היא אצת הספירולינה אשר גדלה באגמים מי מתוקים באזורים טרופיים וסבו טרופיים. אצת הספירולינה מומלצת למתאמנים, הודות להרכב התזונתי העשיר, האיכותי והייחודי שלה. העובדה כי עיסוק תמידי ורציף בפעילות גופנית, מביא איתו לעתים להתפתחות של פציעות ספורט כאלה ואחרות, ידועה לכולם ורובנו גם חווינו פציעה כלשהי בזמן או אחרי אימון, לדוגמא שחיקה של המפרקים הבאה לידי ביטוי בדלקת, כאבים בזמן מנוחה או מאמץ, עומס על עצמות השלד וכדומה.

מדוע צריכה של אצת הספירולינה מומלצת למתאמנים?

פרט להיותה של אצת הספירולינה מסייעת לזרז את תהליך ההחלמה של הרקמות והשרירים, כתוצאה מהרס המתקבל בזמן האימון ואף תורמת לתהליכי שיקום ובנייה, אצת הספירולינה חיונית למתאמנים בשל ההרכב התזונתי המצוי בה. האצה מכילה תרכובת חלבונים עשירה המשקמת את הרקמות לאחר מאמץ, בונה ומפתחת את השרירים.

  1. כאשר אנו עוסקים בפעילות גופנית בצורה סדירה, נוצרים בגופנו חוסרים תזונתיים, בעיקר בויטמינים ובמינרלים, להם אנו זקוקים כל כך. חוסר תזונתי בויטמינים ומינרלים עלול למנוע מאיתנו לפתח את מסת השריר, לפגוע בתהליך הירידה במשקל ולהקשות עלינו בהחלמה מדלקות. הספירולינה מכילה כמות אדירה של ויטמינים ומינרלים ביניהם קומפלקס ויטמין B, ויטמין C, סידן, אשלגן, אבץ, ויטמין E ועוד רבים המסייעים לתהליכים פיזיולוגיים שונים בגופנו להתרחש, ומאזנים את החוסר שנוצר בעקבות האימון.

  2. כמו כן, במהלך פעילות גופנית ממושכת ועצימה, מתחילים להתפזר בגופנו רדיקלים חופשיים אשר פוגעים בתאים וברקמות של גופנו ותורמים לתהליך החמצוני המזיק לנו. צריכה של ספירולינה מומלצת למתאמנים, זאת משום שהיא מכילה כמות אדירה של נוגדי חמצון, אשר תפקידם בין היתר לבלום תהליכים חמצוניים אלו ואף מסייעים לייצר מנגנון נוגד לפעולת הרדיקלים החופשיים. היותה של הספירולינה מכילה נוגדי חמצון ברמות גבוהות, מסייעת לתהליך האנרגתי להתרחש בתאים ובשרירים אשר עוזר לגוף להתאושש מאימון קשה ואינטנסיבי. תרומתה של האצה היא בשמירה שלה על שריר הלב, איזון לחץ הדם ורמות הסוכרים בגוף

  3. אחד המינרלים החשובים ביותר לספורטאים, בו נוצר מחסור בעקבות ביצוע אימונים ממושכים, הוא המגנזיום. המגנזיום משתתף בתהליך רבים בגופנו והוא קריטי לבניית ההרכב של העצמות והשרירים ואף שומר על פעילות תקינה של הלב. אצת הספירולינה מומלצת לצריכה על ידי מתאמנים, זאת משום שהיא מספקת כמות אופטימלית של מגנזיום לגוף המסייע למנוע פגיעה בביצועים אצל מתאמנים המגיעה כתוצאה מכיווץ שרירים. כיווץ שרירים נגלה לרוב בעקבות מחסור במגנזיום, דבר אותו צריכה של הספירולינה בתום אימון עשויה למנוע.